Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 02-06-2019 10:58   Güncelleme : 02-06-2019 10:58

Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne onay çıktı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesinde Akyazı'da kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi YÖK tarafından onaylandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne onay çıktı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) yeni fakültelerin açılmasıyla ilgili çalışmaları kapsamında Akyazı’da planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bölümleri için YÖK’ten onay geldi. 
 
Buna göre Akyazı’da kurulacak fakültenin 5 bölüm ile akademik çalışmalara başlaması planlanıyor. Bu kapsamda açılacak bölümler şunlar oldu: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Dil ve Konuşma Terapisi, Odyometri ve Sağlık Yönetimi. 
 
Diğer taraftan Akyazı Meslek Yüksekokulu’nun da sağlık alanındaki dönüşümüne yönelik yeni programlar da YÖK’ten onay aldı.
 
AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, fakültenin YÖK tarafından onaylandığı müjdesini verdi. 
 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da fakültenin kurulmasına YÖK tarafından onay verildiğini kaydetti.  Akyazı’nın potansiyelini akademik anlamda en etkin şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden Sarıbıyık; "Bu kapsamda Meslek Yüksekokulumuzu da sağlık alanına dönüştürmeyi hedefliyoruz.  Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bünyesinde Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile geleneksel ve tamamlayıcı tıbbi hizmetlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Böylelikle Akyazı’nın termal ve doğal imkânlarını sağlık alanında uygulamalı eğitim yöntemleriyle yurt içi ve yurt dışı taleplere cevap verecek bir özelliğe kavuşturmuş olacağız” dedi.
 
FAKÜLTE FİZİKİ ALANLARI HAZIR OLDUĞUNDA ÖĞRENCİ ALACAK
 
Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı MYO’nun da sağlık alanına doğru dönüştürülerek fakülteyle uyumlu hale getirileceğini belirtti. Buna göre YÖK tarafından onaylanan Akyazı MYO bölümleri ise şunlar: Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik.
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin fiziki alanları hazır olduğunda öğrenci alımına başlayabileceği bildirildi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA