SPOR
Giriş Tarihi : 23-06-2019 18:14   Güncelleme : 23-06-2019 18:33

Sakaryaspor'da kongre karıştı, adaylar çekildi

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurul çıkan tatsız olaylar nedeniyle iki adayın çekilmesiyle iptal oldu.

Sakaryaspor'da kongre karıştı, adaylar çekildi

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurulun ikinci toplantısında istenmeyen görüntüler yaşandı. Tarihinin en kalabalık kongresini yapan Sakaryaspor’da genel kurul divanı Muammer Güneş başkanlığında Yasin Darcan ve Batuhan Severcan’dan oluştu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından Divan Kurulu’na Cumhur Genç ve İbrahim Nalbant adaylık listesini sundu.

YÜCE KATILDI

Kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakaryaspor’un eski başkanları, spor ve siyaset camiasından çok sayıda isim kongreye katıldı.

KONGRE KARIŞTI

İki adayın yarışacağı kongre için Divan Kurulu’na seçimin açık oylama ile yapılması önergesi sunuldu. Bu önerge delegeler tarafından kabul edilince başkan adayı İbrahim Nalbant ve ekibinden yoğun itiraz geldi. Gerginliğin üst seviyeye çıktığı kongrede polisin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı.

Açık oylama talebinin kabul edilmesiyle ilk olarak İbrahim Nalbant adaylığını çektiğini açıkladı. Diğer Başkan Başkan Adayı Cumhur Genç de adaylıktan çekildi.