GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2019 00:04   Güncelleme : 11-07-2019 10:05

Bekçi alımı yapılacak, iller arasında Sakarya'da var

Türkiye İş Kurumu tarafından Türkiye genelinde en az ilköğretim mezunu bekçi alımı yapılıyor. Başvuruların kabul edildiği iller arasında Sakarya da var.

Bekçi alımı yapılacak, iller arasında Sakarya'da var

Türkiye  iş Kurumu (İŞKUR) tarafından çeşitli sektörler ve kurumlar için toplamda 50 bin kişilik personel alımı yapılıyor. Bu ilanlar arasında en çok rağbet göreni bekçilik kadrosu olarak karşımıza çıkıyor. Yayımlanan ilanlara göre özel sektörde ve farklı illerde istihdam edilmek üzere ve en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile bekçi alımları yapılıyor. Alım yapılacak illerin arasında Sakarya da bulunuyor.
 
BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu bekçi alımlarına başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun yanında sağlık problemi bulunmayan, dış görünüşüne özen gösteren, askerlik ile ilişkisi bulunmayan ve yüz kızartıcı suç işlememiş olan adaylar başvuru yapabilecektir.

BEKÇİ ALIMINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İŞKUR tarafından yayımlanan bekçi alım ilanlarına başvuru yapmak için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, en yakın İŞKUR Genel Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapılabilir veya internet üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.