SİYASET
Giriş Tarihi : 26-07-2019 12:03   Güncelleme : 26-07-2019 12:03

AK Parti Akyazı Gençlik Kolları Başkanı Sadık Bora İstifa Etti

AK Parti ilçe Teşkilatında sular bir türlü durulmuyor. Yönetim hataları ve entrikaları sebebiyle partide çalışacak genç kalmadı denecek kadar azaldı.

AK Parti Akyazı Gençlik Kolları Başkanı Sadık Bora İstifa Etti

İlçe Teşkilatını yönetenlere başkan dayanmıyor. 5 yılda 5 başkan değişikliği. Ekrem Gümüş ile başlayan süreç, Yunus Emre Kahveci, Osman Öztürk, Ali Osman Yıldız ve Sadık Bora ile devam etti. Gelinen son noktada yine başa dönüldü. Gençlik Kollarını araç olarak kullananlar, Akyazı’nın gençlerini partiye ve davaya küstürdü. Kendi milletvekilliği ve başkanlığının garantisi için yakın eş, dost, ahbap ilişkileriyle ilçe gençlik kolları atayanlar sebebiyle ekarte edilen gençler partiden uzaklaştı veya uzaklaştırıldı. 
 
Son olarak yaşanan olay durumun geldiği boyutu ortaya koymuş gençlik kolları atamasında milletvekili  müdahalesi gündeme gelmişti.  Çeşitli kişilerin hırsları uğruna Akyazı İlçe Gençlik Kollarına kadar müdahil olduğu ve partiden çok sayıda gencin ayrılmasına sebep olduğu iddia edilmişti. 
 
Seçim öncesi gençlik kolları başkanının istifasıyla boşalan koltuğa siyasilerin yakından tanıdığı ve gençlerin sevdiği bir isim mazbatasını almak üzere Ankara’ya çağrılmış. O esnada devreye girilerek Feyzi Bora’nın yeğenini gençlik kolları başkanlığına getirilmişti. Dışarıdan bazı siyasi ve milletvvekillerinin ilçede gençlik kollarına kadar müdahale etmesi ve hak edenlerin ekarte edilerek yerine torpille adam atanması tepkiye sebep olmuştu. 
 
Yerel seçime bir ay kala torpille atanan Bora askere gidince yerel seçime gençlik kolları olmadan girilmişti. Seçim sonrası görevine başlayan Bora Bu hafta görevinden istifa ettiği öğrenildi. 
 
Şimdi ise geçmişten ders alınarak gençliği toparlayıcı bir başkan mı yoksa temayül yoklamalarında kendilerine oy verdirmek için kukla bir gençlik kolları başkanı seçilecek merak konusu .