SAKARYA
Giriş Tarihi : 14-10-2019 17:31   Güncelleme : 14-10-2019 17:38

Kartal Et Mamülleri Açıklama Yaptı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri açıklama yaptı.

Kartal Et Mamülleri Açıklama Yaptı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri, açıklama yaptı.

Bakanlığın açıkladığı listeye göre, Saçaklıoğlu sucuk numunesinde Temmuz 2017 de alınan numunede tek tırnaklı ve kanatlı hayvan eti, Ağustos 2017'de alınan Saçaklıoğlu sucuk numunesinde kanatlı eti, 29 Ocak 2019 da Kartal Et Mamüllerine ait sucuktan alınan numunede soya ve Şubat 2018 de Saçaklıoğlu Et Mamüllerine ait sucuktan alınan numune de tek tırnaklı hayvan eti tespit edildiği belirtilmişti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri, basın açıklaması yaptı.

1930 yılından beri özveri ve titizlikle hizmet verdiklerini kaydeden firma; "İlk kurulduğu günden beri bünyesinde bulunan markalar da dahil olmak üzere hiçbir surette isim ve ünvan değişikliğine gitmemiştir ve gitmeyecektir. Ayrıca önemle belirtmek isteriz ki firmamız geçmiş yıllarda çevre illerdeki firma ve kasaplara kendilerinin getirmiş oldukları hammaddeleri işleyerek ürün üretimi ve teslimatı (fason üretim) yapmıştır." denildi.

"YASAKLI GIDAYI FASON FİRMA GETİRDİ", YASAKLI GIDAYI GETİREN CEZA ALDI"

Kendi getirmiş olduğu hammadde ile firmamıza fason sucuk ürettirmek isteyen bir müşterileri tarafından getirilen yüklü miktardaki hammadde içerisinde firmamızca tespit ve teşhisi mümkün olmayan cüz’i miktarda yasaklı gıdaların il tarım müdürlüğünce tespiti üzerine firmalarının mağdur olduğu kaydedilen açıklamada; şu ifadelere yer verildi; " Firmamıza bu şekilde yasaklı gıda getiren müşterimiz hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Savcılıkca yürütülen soruşturma neticesinde ilgili müşterimiz aleyhine Sakarya 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2017/847 E, sayılı dosya ile ceza davası açılmış olup yapılan yargılama neticesinde müşterimiz suçlu ve haksız bulunarak aleyhine 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası ile birlikte adli para cezası verilmiştir."

Müşterilerinin firmalarına verdiği maddi ve manevi zarara ilişkin olarak ise hukuki sürecin devam ettiği kaydedilen açıklamada, yaşanan bu hadiseden sonra firma olarak fason üretim yapmama kararı aldıklarını ve uzun zamandır fason üretim yapmadıkları ifade edildi. Yapılan denetimlerden başarıyla ve sorunsuzca geçtiklerini vurgulayan firma; "Bakanlıkça yayınlanan listede firmamızın adının geçmesi yukarıda belirttiğimiz husus nedeniyledir.

YASAKLI GIDA FİRMAMIZA AİT DEĞİL, İADE İ İTİBAR YAPILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Belirttiğimiz gibi tespit edilen yasaklı gıdalar firmamıza ait olmamakla birlikte,firmamızın da mağduriyetine sebebiyet vermiştir. Tüm bu hususlarla alakalı ve firmamıza iade-iitibar yapılması yönünde Bakanlıkla görüşmelerimiz devam etmektedir.

HALKIMIZ SAĞDUYULU OLMASINI TEMENNİ EDERİZ

Firmamız Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren gözde firmalardan biri olup 3000 metrekare açık, 1200 metrekare kapalı alana sahip olmakla birlikte onlarca çalışanımız evine ekmek götürmektedir. Firmamız ilimizin en eski ve köklü firmalarından biri olup, firmamız aleyhine yürütülen karalama kampanyasına karşı halkımızın sağduyulu olmasını saygıyla tamenni ederiz" 

NELER SÖYLENDİ?
@
Hakan 3 ay önce
Fason üretim yapan bir işyerinde neden kendi markasını vursunki açıklama tatmin edici değil
H 5454 3 ay önce
O zaman fason firmanın ismini ifşa edeceksiniz Dış firmadan geldi diyerek olmaz bu işler
Ihsan kılıç 3 ay önce
Sayın kartal et mamulleri sahibi sizler bir firma olarak ahmet in mehmet in 10 . 20 kg suçun çektirecek diye 3 .5 krş suna tenezzül edipte kartal et mamullerinin bu çapulçu kasap marketin ceremesini kim çekecek sen çekecek koskoca kartal et mamullerini kendini bilmez kişiler yüzünden karaladiniz
Hafız 3 ay önce
Bildiğin halde mamulleri ihbar etmemissin yakalanınca çıkmış açıklama yapıyorsunuz insanların sağlığını tehlikeye atamazsınız beni kesinlikle almam ve tavsiye etmem
yorgun yorumcu 3 ay önce
yaw he he, bizde inandık.
Ahmet. 3 ay önce
Bu insanları karalama amaçlı yapılan. Bir. Oyun. Diye. Düşünüyorum firma yetkilileri. Gerekli açıklamalarda bulunmuş Markalarının. Arkalarında durdukları. İçin. Teşekkür ederim. Bir. Sakaryalı. Olarak
Servet 3 ay önce
Bu. Firmalar Adapazarlına. Mal. Olmuş firmalardan Bütür. Hatalar. Yapacaklarını. Zannetmiyorum.
Sakaryalı 3 ay önce
Bu. Firmalar Adapazarının. En köklü firmalarındandır sağduyulu. Olmakta yararvar Böyle. Birşey. Yapmayacaklarından. Emin’im.
Gülüde 3 ay önce
Hiç bir zaman aksini düşünmemiştik zaten helal olsun kartal et mamülleri dededen toruna kaç yıllık bir firma sonuçda
Ömer 3 ay önce
Zaten bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu anlamıştım. Tamamen firmayı lekeleyip gündem değişikliliği
Ali 3 ay önce
Bizim beklediğimizde buydu zaten
Derya 3 ay önce
Mahkeme raporlarını sunmuş firma neden lekelediler bu firma haklı
Ali 3 ay önce
Bizim beklediğimizde buydu zaten
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA