SPOR
Giriş Tarihi : 15-10-2019 17:58   Güncelleme : 15-10-2019 18:01

Dünya şampiyonu memleketinde böyle karşılandı

Gürcistan'da düzenlenen Veteranlar Dünya Şampiyonasında dünya şampiyonu olan Abdulhamit Altun, memleketi Akyazı'da coşkuyla karşılandı.

Dünya şampiyonu memleketinde böyle karşılandı

Abdulhamit Altun Gürcistan TİFLİS'te yapılan Veteranlar Dünya Şampiyonasında ilk turda Gürcü, ikinci turda Rus, üçüncü turda ise Moğol rakiplerini yenerek finale yükselmiş.  Finalde İranlı rakibini yenen Abdulhamit Altun, dünya şampiyonu olmuştu. 
 
Abdulhamit Altun için memleketi Akyazı'da tören düzenlendi. Ormanköy'de ailesi ve yakınları tarafından davul, zurnayla karşılanan Altun, konvoy eşliğinde Akyazı'ya geldi. 
 
Oluşturulan konvoyla ilçe merkezinde tur atan, Altun, daha sonra Akyazı Belediyesi'ne geçti. Dünya Şampiyonu'nu burada Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, 25. dönem milletvekili, Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı Ali İnci tarafından karşıllandı.
 
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan: “Böyle Milli duygularımızın yoğun olduğu bu günlerde terör örgütü ile mücadele eden ordumuz Suriye’de, Abdulhamit Altun kardeşimiz Tiflis’te Milli takımımız Fransa’da hepimizin gururu oldular. Hem şahsım adına , hem Akyazı adına hem de Türkiye adına Abdulhamit kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.
 
25. dönem milletvekili Ali İnci: “ Şampiyonumuzu aramızda görmekten çok mutluyuz. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Gürcistan TİFLİS Veteranlar Dünya Şampiyonu Abdulhamit Altun: “ Şu anda çok zor günler geçiriyoruz. Barış Harekatı’ndaki Mehmetciklerimiz savaşıyor Allah onların ayapına taş değdirmesin. İnşaallah bu madalyamız oradaki tüm Mehmetçiklerimize armağan olsun.” Dedi.
 
Albulhamit Altun Akyazı Belediyesi’ndeki karşılama töreninde Bilal Soykan sporcuya altın takarak ödüllendirdi. Altun, daha sonra Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’i, Akyazı Ticaret Odası Başkanı A. Şener Bayraktar'ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’i ziyarette bulundu.