ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 18-10-2019 07:56   Güncelleme : 18-10-2019 08:59

İki ay içerisinde 5 kez köprüye çıktı

Erenler'de iki ay içerisinde 5 kez Sakarya Köprüsü'ne çıkarak intihar girişiminde bulunan şahıs, yeniden köprüye çıktı. Şahıs, saatler süren ikna çalışması sonucu köprüden indirilebildi.

İki ay içerisinde 5 kez köprüye çıktı

D-100 karayolundaki Sakarya Köprüsü'ne çıkan 2 çocuk babası Ersin Külünk, 112 İhbar hattını arayıp intihar girişiminde bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 
Köprüye gelen ekipler, şahsın daha önce de bir çok kez köprüye çıkarak intihar girişiminde bulunan Ersin Külünk olduğunu fark etti. 

Ekipler uzun süre Külünk'ü ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sonuçsuz kalınca  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Sakarya İl Müdürlüğünden Psikolog talep edildi. Ancak kurumda görevli psikologların tayin oldukları ve yerine henüz atama yapılmadığının öğrenilmesi üzerine şahsın ailesi ve yakınları çağrıldı. Görevlilerden karavan isteyen Külünk, saatler süren ikna çalışmasının sonunda eyleminden vazgeçti. 

Külünk'ün 2 ay içerisinde 5 kere Sakarya Köprüsüne çıkarak intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. Külünk’ün çalıştığı ve borcunun olmadığı, sadece psikolojik sorunları olduğu öne sürüldü.