GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2019 10:08   Güncelleme : 21-10-2019 10:08

Sakaryalı sporcular mahsur kaldı

Şili'de şiddet olaylarına dönüşen ve dün "acil durum" ilan edilmesine neden olan gösteriler, devam ediyor. Dünya Karate Şampiyonası için Şili’de olan ve aralarında Sakaryalılarında bulunduğu Türk Milli Takımının yeni oteli önünde eylemler sürüyor.

Sakaryalı sporcular mahsur kaldı

Ülke genelindeki Metro Hizmetleri başta olmak üzere ulaşıma yapılan yüzde 4’lük zam nedeniyle öncelikle Başkent Santiago’da başlayan eylemler nedeniyle Şili genelinde Olağanüstü hal ilan edilirken eylemciler çok sayıda kamu binasını ateşe vermişti. Dünya Karate Şampiyonası nedeniyle Şili’de bulunan Türk Milli Takımı ise, bulundukları otelde mahsur kalmıştı.
 
OLAYLAR YENİDEN BAŞLADI

Aralarında Sakaryalı Kareteciler Ömer Faruk Ateş ve İrem Durmaz ile Sakaryalı Milli Takım Antrenörleri Nurkan Kayacık ve Mustafa Solmaz’ın da bulunduğu Milli Takım’ın bulunduğu otelin girişi güvenlik gerekçesiyle tamamen kapatılmıştı. Olayların yatışmasıyla oteli değiştirilen Türk Milli Takımının yeni oteli önünde eylemler yeniden başladı. Hendekli Sporcu Ömer Faruk Ateş tarafından çekilen görüntüler ise olayın büyüklüğünü gözler önüne serdi. haberlisin.com’un özel olarak ulaştığı görüntülerde sokakta eylem yapan Şili vatandaşları ile çatışmalar net olarak görülebiliyor.
 
BABAOĞLU TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

Yaşanan olaylar sonrasında gelişmeleri dikkatle takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Şili'de bulunan Kayacık ile telefonla görüşerek Milli takımın durumları hakkında bilgi aldı. Hendek Belediyesinden o görüşme sonrasında, “Karate şampiyonası için Şili’de bulunan Milli Takım kafilesi yasak nedeniyle otelden ayrılamamaktadırlar. Başkanımız Babaoğlu tarafından Nurkan Kayacık ile yapılan görüşmede sporcularımızın sağlıklarının iyi olduğunu ve hiçbir eksikliklerinin olmadığını öğrendik. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Büyükelçilikle görüşmelerini sürdürüyor. Şampiyona ile ilgili ne olacağı bilinmemektedir. Hiçbir sıkıntı yaşamamaları şimdilik yüreğimize su serpti. Bizlerde Türk sporcuların durumuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Tüm sporcularımızın hiçbir sıkıntı yaşamadan bir an önce yurda dönmelerini arzu etmekteyiz” açıklaması yapıldı. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA