GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2019 16:40   Güncelleme : 02-11-2019 16:52

TÜVASAŞ'a 12 mühendis alınacak

TÜVASAŞ'a mühendis alınacak. 2018 KPSS sonuçlarına göre en az 70 ve üzeri puan alan ve istenen şartlara uyan adaylar başvuru yapabilecek.

TÜVASAŞ'a 12 mühendis alınacak

TÜVASAŞ'a 2 makine mühendisi, 2 elektrik-elektronik mühendisi, 2 endüstri mühendisi, 1 metalurji ve malzeme mühendisi, 1 yazılım mühendisi, 4 bilgisayar mühendisi alınacak. 

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yeni personel alım ilanı açıklandı. Buna göre Milli Tren projesinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli mühendis personel alımı yapacak. TÜVASAŞ Genel Müdürlük bünyesinde görevlendirilecek olan sözleşmeli memur alımı ile ilgili detaylar şu şekilde;
 
BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünün 399 sayılı khk hükümlerine tabi olan personel alımında adayların yazılı ile sözlü sınavlardan başarılı olmaları gerekli olacak. 399 sayılı kararnamenin 7. maddesindeki genel şartlara uygun olmak, son başvuru gününe kadar Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği , Makine Mühendisliği, Metalürji Malzeme Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekli olacak. Bu bölümlerden mezun olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den 2018 yılı puanlarının en az 70 ve üzeri puan olmaları gerekli olacak. Ayrıca adayların yabancı dil Sınavı YDS 5 yıl içerisinde (İngilizce) C seviyesinde puana sahip olmaları gerekli olacak.
 
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

Adayların başvuruda istenilen belgelere göre Tüvasaş resmi internet sitesi üzerinden temin edilen başvuru formu, diploma ya da mezuniyet belgesinin e-devlet çıktısı (barkodlu) yada bu belgenin aslı yada onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, 3 tane vesikalık fotoğraf, en fazla 3 ay içerisinde çekilmiş olan, öz geçmiş ile birlikte başvuru yapılabilecek.
 
BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular için ilanın resmi gazetede ilanın ardından başlanacak ve 21 Kasım 2019 tarihinde mesai bitimine kadar başvurular alınacak. KPSS sonuçlarına göre en yüksek puandan başlanacak 10 katı kadar yazılı sınava alınacak. Yazılı sınavdan en az 70 ve üzeri puan alan adaylardan kontenjanın 3 katı kadar aday sözlü sınava alınacaklar.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA