GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2019 11:45

SAÜ'de bandrol dönemi

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'ne girişler için Araç Güvenlik Bandrolü uygulamasına başlandı. Personele ilk bandol ücretsiz verilirken ikincisi için 100 TL alınacak. Öğrenci, transit geçiş, ticari, tedarikçi firma ve paydaş kurum personeli araç güvenlik bandrolü alacak.

SAÜ'de bandrol dönemi

SAÜ Esentepe Kampüsü'nde takip ve kontrollerin etkin şekilde yapılabilmesi amacıyla Araç Güvenlik Bandrolü uygulamasına başlandı.

Tüm öğrencilere, ticari araçlara, tedarikçilere, Esentepe ikametgâhı olan transit geçiş yapanlara ve üniversite yönetiminin onayladığı diğer paydaşlara yönelik bandrol uygulamasına geçildi. Daha önce verilen bandroller ise geçersiz sayıldı. 

Uygulama Sakarya Üniversitesi akademik, idari ve sürekli işçi personelini kapsamazken öğrenci, transit geçiş, ticari, tedarikçi firma ve paydaş kurum personeli araç güvenlik bandrolü alacak. Bandroller 100 TL karşılığında verilecek. 

 Personele ilk bandol ücretsiz verilirken ikincisi için 100 TL alınacak. Üçüncü ve daha fazla bandrol ise ilgili kişinin birinci derece yakınına 200 TL karşılığında verilecek. 

Bandrolün kaybedilmesi durumunda 100 TL ücret alınacak. 

Öte yandan SAÜ Esentepe Kampüsü'ne girişlerde kontrolları arttıran güvenlik görevlileri, araçların bandrollerinin olup olmadığını kontrol ediyor. Bandrolsüz araçlar içeri alınmıyor. 

Ayrıca toplu taşıma araçlarında kimlik kontrolü yapılırken öğrenci olmayanlar kampüse alınmıyor. 

Öte yandan öğrenciler, bandrol ücreti uygulamasına tepkili.