GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2019 16:32   Güncelleme : 19-12-2019 16:34

Dilovası'ndan alıp Adapazarı'nda dereye boşaltmışlar

Dilovası'ndaki bir fabrikadan vidanjörle alınan atık suların dereye boşaltılması vidanjör şoförü tarafından görüntülenmişti. Ülke gündemine oturan olayda atık suların Adapazarı'nda dereye döküldüğü ortaya çıktı. Vidanjörün bağlı olduğu firma ve fabrika hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı. 

Dilovası'ndan alıp Adapazarı'nda dereye boşaltmışlar

Dilovası'da İMES Organize Sanayi Bölgesinde bulunan çelik halat üretimi yapan fabrikanın atık sularını alarak dereye boşaltan vidanjörün şoförü, o anları cep telefonuyla görüntülemiş. 

Şoför, görüntülerde fabrikanın atık sularını vidanjörle çekerken, firmanın ve fabrikanın durumdan haberinin olduğunu, kaçak döküm yaptıklarını, fabrikanın kantarına girdiğini belirterek, evrakı göstermiş. Şoförün, fabrikanın atık sularını aldığı, kantarına girdiği, atık suları dereye boşalttığı her anı görüntülediği ortaya çıkmıştı.

Türkiye'nin konuştuğu olayda atıkların boşaltıldığı derenin Adapazarı'nda olduğu ortaya çıktı. 

 Suyun Adapazarı'ndaki hangi dereye döküldüğü bilinmezken görüntüler üzerine harekete geçen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğ ekipleri, yapılan inceleme sonunda vidanjörün bağlı olduğu firma ile atık suyun alındığı fabrika hakkında idari işlem yaptı.
Cumhuriyet savcılığı da soruşturma başlattı. 

Vidanjör sürücüsünün olayın ardından kayıplara karışması nedeniyle ifadesinin alınamadığı öğrenildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA