GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2019 19:36   Güncelleme : 22-12-2019 19:58

Metruk binalar yıkılıyor

Serdivan Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın yönetmeliği kapsamında ilçe genelindeki metruk binaların yıkımını gerçekleştiriyor.

Metruk binalar yıkılıyor

İlgili kamu kurumlarıyla ortak hareket edilen çalışmalar kapsamında; vatandaşların can ve mal güvenliğinin yanı sıra çevre kirliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan yapılar Serdivan Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilirken, sonrasında kontrollü bir şekilde yıkımı gerçekleştiriliyor.
Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; yıkım için mal sahiplerine ve yasal temsilcilerine durumun önceden tebliğ edildiği ve verilen sürenin ardından yıkımlara başlanıldığı belirtildi.

Çalışmaların; mahallelerde terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi olan metruk binalar üzerinde yoğunlaştığı ifade edilirken, tüm gayenin planlı şehirleşmesiyle örnek olan Serdivan’da güvenliği tehlikeye sokabilecek yapılara; yapı sahipleri, mahalle sakinleri ve çözüm ortağı kurumlarla birlikte müdahalede bulunmak, bu sayede hem güvenliğin tesisi ve sürekliliğini sağlayıp hem de estetik kent mimarisini korumak olduğu vurgulandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert