GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2019 17:56

Öğrencilerden örnek proje

Soğuk kış günlerini yaşadığımız bugünlerde Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri sıcak bir projeye imza attılar.

Öğrencilerden örnek proje

Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi Rehber Öğretmeni Türkan Tilki ve Güzellik Sınıfı öğrencilerinin yaptığı proje kapsamında Mobilya öğretmenleri Seyfi Yücel ve Abdullah Tıknaz öncülüğünde Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrencilerinin çalıştıkları iş yerlerinde kendi imkanlarıyla yaptıkları Kedi Kulübeleriyle sokak kedilerine sıcak bir ortam sağlandı.

Kedi Evlerini büyük bir zevkle yaptıklarını dile getiren öğrenciler “Minik dostlarımızın üşümemesi için küçükte olsa katkımızın olmasından tarifi imkansız mutluluk duyduk” dediler.

Projenin sahibi Türkan Tilki; “Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamanın en etkili yolunun onlara hayvanları sevelim demekten ziyade hayvanlar için güzel çalışmalara yönlendirmek” olduğunu söyledi.

Kedi Evleri projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ertuğrul Gül; “Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi olarak bir yandan son yıllarda sokak hayvanlarına karşı vahşice işlenen suçlara anlamlı bir cevap vermek diğer yandan da içimizi ürperten bu soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan küçük dostlarımızı korumak için bu projeyi geliştirdik. Hayvanlara karşı merhamet duygusunun geliştirilmesi ve hayvan sevgisinin aşılanması açısından projemizi çok değerli görüyoruz. Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA