GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2019 15:34   Güncelleme : 30-12-2019 15:55

SAÜ'ye 79 akademik personel alınacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) çeşitli fakülteler, meslek yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde görevlendirilmek üzere öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin bulunduğu 75 akademik personel alacak.

SAÜ'ye 79 akademik personel alınacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), çeşitli fakülteler, meslek yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde açılan kadrolar için çok sayıda öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı için ilana çıktı. SAÜ'nün personel alım ilanı Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) çeşitli fakültelerdeki ihtiyaç doğrultusunda 11 profesör, 9 doçent ve 22 Dr. Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 42 öğretim üyesi alacak. 

Başvurular bugünden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak. 

SAÜ'nün Resmî Gazete'de yayımlanan ikinci ilanı ise öğretim görevlisi kadrolarıyla ilgili. Çeşitli fakülteler, Adapazarı Meslek Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı ve Rektörlük bünyesinde görevlendirilmek üzere 9 öğretim görevlisi ve 23 araştırma görevlisi alınacak. Başvuru yapacak olanların ALES'ten en az 70, YDS'den (Yabancı Dil Sınavı) ise en az 50 puan almış olmaları gerekiyor. 

Bu alımlar için son başvuru tarihi 13 Ocak 2020, ön değerlendirme tarihi 20 Ocak 2020, giriş sınavı tarihi ise 27 Ocak 2020 olarak belirlendi. 

SAÜ'nün yayımladığı son ilan ise sadece Hukuk Fakültesi ile ilgili. Fakülte bünyesindeki bölümlerde görevlendirilmek üzere 5 araştırma görevlisi alınacak. Başvuracakların ALES'ten en az 70, YDS'den de en az 50 puan alması gerekiyor. 

Bu alımlar için son başvuru tarihi 18 Ocak, ön değerlendirme tarihi 27 Ocak, giriş sınavı tarihi ise 3 Şubat olarak belirlendi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert