GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2020 13:46

Serdivan'dan Telabyad ve Resulayn'a un yardımı

Serdivan İlçe Müftülüğünün organizasyonu ve din görevlilerinin gayretiyle vatandaşlardan toplanan iki Tır un, Telabyad ve Resulayn bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Serdivan'dan Telabyad ve Resulayn'a un yardımı

Türkiye'nin Suriye için başlattığı yardım seferberliği devam ediyor. Türkiye geneli tüm il ve ilçe müftülükleri, Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan un kampanyasına önemli katkı sağlamaya devam ediyor. Sakarya İl Müftülüğü de, Telabyad ve Resulayn için düzenlenen yardım kampanyasına büyük katkı sağlayan illerin başında geliyor.

Serdivan İlçe Müftülüğü de yardım kampanyasına iki Tır unla destek verdi. 67 camide görev yapan din görevlileri ve Kur'an Kursu Öğreticilerinin katkıları ile toplamda bin çuval un toplantı. Serdivan İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerinin gayretleriyle vatandaşlardan toplanan bin çuval un, Muradiye Camii'de düzenlenen uğulama töreninin ardından dualarla Telabyad ve Resulayn'da ulaştırılmak üzere iki tırla yola çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Serdivan İlçe Müftüsü Ömer YAY, " Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında başlatılan yardım kampanyasına din görevlileri ve Kur'an Kursu Öğereticilerinin gayretleriyle halkımızdan büyük destek geldi. İlçemiz müftülüğüne bağlı 67 cami ve Kur'an Kurslarından topladığımız iki tır un (bin çuval), Telabyad ve Resulayn'a ulaştırılmak üzere yola çıktı. Serdivan halkımıza, bize destek veren iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kampanyanın yürütülmesinde gayret gösteren din görevlilerimize çok teşekkür ederim. Un yardımı kampanyamız bundan sonra da devam edecektir. Bizlere her daim destek veren halkımızın desteğini bekliyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert