ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-01-2020 14:16   Güncelleme : 24-01-2020 15:35

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Hendek'te anıldı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevindeyken 24 Ocak 2001'de uğradığı silahlı saldırıda 5 polis ile şehit düşen Ali Gaffar Okkan Hendek'teki mezarı başında anıldı.

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Hendek'te anıldı

Anma törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, siyasi partilerin temsilcileri, şehit Okkan'ın eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, ablası Sabahat Arslan ve yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın eşi Zerrin Okkan, eşinin mezarına kızıyla birlikte aile bireylerini temsilen karanfil bıraktı. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, törende yaptığı konuşmada; "Böyle bir Şehidimizin ailesinin bu ilçemizde olması da ayrı bir onur vericidir. Ve hani bizim bir sözümüz vardır, ‘Analar ne evlatlar doğurur’ diyerek böyle bir terime mazhar olmuş olan anaların da ellerinden öpüyorum, aileye hürmetler sunuyorum inşallah. Yine güzel bir terim vardır ‘Bu dünyada herkes ölecektir, kimi toprak, kimi gönüllere gömülecektir’ işte şehidimiz toprağa değil gönüllere gömülmüştür Allah kendine rahmet etsin, Allah kendinden razı olsun. Bizim kültürümüzde vatana sahip olmak canla beraberdir, canını veremezsen vatana sahip olamazsın, bizler her birimiz, her vatan evladımız bu vatan için canımızı her dem vermeye hazırız, her zaman da hazır olacağız inşallah. Bunu böyle sadece Diyarbakır değil bütün dünya bilsin, bütün dünya bilsin diyorum inşallah” şeklinde konuştu.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ise ; “Yüzyıllarca bu topraklar üzerinde bizler huzur içinde, özgürce yaşıyorsak, mukaddesatımız güvence altında ise, namusumuz emniyet altında ise, bayraklarımız dalgalanabiliyor, minarelerimizde ezanlarımız okunabiliyorsa bunu şehitlerimize borçluyuz. Bu topraklar onların kanları ile kazanıldı, bugün bize emanet. Bizler bu şehitlerimizin hakkını ödemekten aciziz, millet olarak vefa duygularımızı onların şehadet yıl dönümleri ile beraber her an hissederek yaşatmak zorundayız. Bu toprakların onuru olan, gururu olan Ali Gaffar Okkan Şehidimizi de bugün mezarı başında anıyor, Allah rahmet eylesin diyoruz” diye konuştu. 


Şehit Okkan’ın devre arkadaşlarından emekli Emniyet Müdürü Hüseyin Sarıoğluda; "Küçük yaşlardan itibaren birlikte olduk, birlikte büyüdük. Bu dostluğumuz süresince bazı yerlerde beraber çalıştık. Çalıştığımız yerlerde birbirimizle haberleştik. Aynı birim içerisinde çalışırken değerli devremiz Ali Gaffar Okkan’ın o genç yaşında, İzmir’in terör ortamında çalıştığımız dönemde, İzmir’de ki emniyet müdürlüğünde özellikle siyasi şubede elit kadronun oluşturulmasında o genç yaşta büyük katkısı olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından dua edildi ve Kur’an-ı Kerim okundu.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA