GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2020 12:30   Güncelleme : 30-01-2020 16:00

Tarihi Lisede taşınma işlemleri başladı

Akyazı'da depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan tarihi Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi'nde taşınma çalışmaları başladı.

Tarihi Lisede taşınma işlemleri başladı

Sakarya'da uzun yıllardır konuşulan 'hasarlı okullar' konusunda Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir adım attı. Hafta sonundan bu yana yıkılacak okullarda taşınma işlemleri başladı. Yıkım kararı alınan tarihi Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi'nde de taşınma çalışmaları başladı. 

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir,  yaptığı açıklamada, ilçedeki iki okul için yıkım kararı çıktığını söyledi. Can güvenliği açısından öğrencilerin belirlenen okullarda sıkıntı yaşamadan eğitimlerine devam edeceğini kaydeden Özdemir; "Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi öğrencileri Cumhuriyet Ortaokulu'nda dönüşümlü eğitim alacaklar. Batakköy'deki Kız Meslek Lisesi taşınınca Nisan ayındaki ara tatilde lise öğrencilerimiz burada eğitime devam edecek. Ara tatile yetişirse hemen taşıyacağız. Alaağaç İlk ve Ortaokulu ise Karaçalılık'ta eğitime devam edecek. Öğrencilerimiz hiç bir mağduriyet yaşamayacak" diye konuştu.

Hüzünlü Veda 

Akyazı Fatih Mahallesi Muhtarı Ramazan Gören mahalle sınırlıları içinde bulunan Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi gelerek taşınma işlemlerinde muhtarlık olarak yardıma hazır olduklarını belirterek” 1973 yılında eğitim hayatına başlayan tarihi lise yıkılacak. Burada çok kıymetli abilerimiz büyüklerimiz eğitim öğrenim gördü. Benim için de yeri çok ayrı. Muhtarlık seçimini vatandaşlarımızın takdiriyle burada kazandım. İnşallah en kısa sürede daha güzel bir okul yapılır “dedi

Fatih Mahallesinde 1953 yılında Ortaokul olarak eğitim hayatına başlayan Akyazı Lisesi 1973 yılında Lise olarak eğitim öğretim devam ederek günümüze kadar birçok başarıya imza attı.

1989 Yılında Şırnak ‘ta terörle mücadele sırasında şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Halil İbrahim Sert ‘in adı 1997 yılında Sakarya Valiliği'nce Anadolu Lisesi'ne verilmişti. 

Nuri Kuru


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA