GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 14:27

Sakarya'da okullar tepki için bayraklarla donatıldı

Sakarya'da tüm okullarda, Avrupa Parlamentosunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepki amacıyla dev Türk bayraklarının yer aldığı törenler düzenlendi.

Sakarya'da okullar tepki için bayraklarla donatıldı

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının ikinci dönemi bugün başladı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos'un Türk bayrağını yırtmasına tepki göstermek amacıyla, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un talimatı doğrultusunda Sakarya genelinde eğitim yapan ilk ve orta dereceli tüm okullarda bayrak teması işlendi. Okullar Türk bayraklarıyla donatılırken, ilk dersin 10 dakikasında bayrağın önemi ve anlamı konusu işlendi. Şehir genelindeki tüm okullarda gerçekleşen program, öğrenci ve velilerin büyük takdirini topladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı'nda bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen programa katıldı. Fazilet Durmuş, yaptığı konuşmada, "3 Şubat itibariyle okullarımızda ikinci dönemin başlangıcını yapıyoruz gençlerimizle birlikte. İlimizin tamamında bugün İstiklal Marşı törenimize Bayrak Şiirini okuyarak başlıyoruz. Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekili bir saygısızlık yaparak bayrağımızı yırtmıştı. Bizim ülkemizde gençlerimiz konu vatansa gerisinin teferruat olduğunu bilsin ve bu vatanı kazanmak için nice çocukların gözyaşı dökerek bu bayrağı bize emanet ettiklerini öğrensinler ve bunu her daim gönüllerinde yaşatsınlar diye arzu ettik" dedi.

Türklerin, düşmanlarının bayraklarına bile saygısızlık yapmadığının altını çizen Fazilet Durmuş, "Çünkü biz şunu biliyoruz ki; bu ülkede ezan susacaksa, bayrak inecekse, Kuran dönecekse ölmeden gelme denilen evlatların diyarıdır Türkiye. Çanakkale'ye bile evlatlarını böyle yolladı bu ülkede analar. Bizde gençlerimize şu anda bu bilinci vermeye çalışıyoruz. Diğer taraftan biz, düşmanımızın bayrağına da saygı duyan bir milletiz. Bayrağın kutsallığını ve bizim için önemini bu projemizle yeniden hatırlatmak istedik" ifadelerini kullanırken, gerçekleşen program sonrası bir sınıfa giren ve bayrağın önemini anlatan Durmuş, daha sonra okuldan ayrıldı.


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA