GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2020 16:09

O caddenin tamamı duble yol olacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; "Yazlık Caddesi’nin tamamı duble yol olacak. Yenikent’ten Serdivan bölgesine geçişler için yeni bir köprü ve Süleyman Binek Caddesi’ne bağlantıyı sağlayacak bir bölünmüş yol inşa edeceğiz” dedi.

O caddenin tamamı duble yol olacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şehrin dokusuna uygun, rahat ve konforlu ulaşımların yanı sıra estetik katan cadde yenileme çalışmalarının bazı noktalarda sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Lüleci Sokak ve Alifuatpaşa Suat Yalkın Caddesi’nin yeni yüzüne kavuştuğunu, Hacıoğlu Caddesi’nde ise çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Yüce, Yazlık Caddesi’nin de tamamının duble yol olacağını, Yenikent’ten Serdivan bölgesine geçişler için yeni bir köprü ve Süleyman Binek Caddesi’ne bağlantıyı sağlayacak bir bölünmüş yol inşa edeceklerini dile getirdi. 

Kentsel tasarım ve cadde yenileme

Başkan Ekrem Yüce, Ferizli’de de iki önemli caddeyi yenileyeceklerini ifade ederek şunları söyledi: “İlçenin önemli caddelerinden olan Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Caddelerini kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile yenileyeceğiz. Kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerinin yanı sıra yeni duble yollarla da şehir ulaşımına rahatlık getirmenin düşüncesi içerisindeyiz. Bu kapsamda Arifiye ilçe merkezi ulaşımlarına alternatif oluşturacak 2 kilometrelik bir duble yol inşa ediyoruz. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah hem şehrimiz estetiğine değer katmaya hem de konforlu ve sağlıklı ulaşımlar için yeni arterler açmaya devam edeceğiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA