GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2020 16:55

"Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi için ter döktüler

"Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi" kapsamında öğrenci seçmeleri Sakarya'nın da bulunduğu 12 ilde gerçekleştirildi. 

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük İcraat Programı kapsamında geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirecek yeni bir program hayata geçirildi.

Bu kapsamda "Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi" için öğrenci seçmeleri yapıldı. 12 ilde yapılan seçmelerin Sakarya ayağı SAÜ Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Öğrenciler seçmeler için ter dökerken soğuk havada bekleyen velileri ise çocukları kadar heyecanlıydı. 

Hava şartlarının eksiyi göstermesine aldırış etmeyen velileri çocuklarının gelecekleri için sınav boyunca dışarıda bekleyerek destek oldular.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması sonucu başlatılan projeyle Türkiye çapında "Deneyap Teknoloji Atölyeleri" kurulacak. 

Kurulacak teknoloji atölyelerinde, yenilikçi bir eğitim modeli esas alınarak, tasarım-üretim, robotik-kodlama, elektronik programlama, yazılım teknolojileri, siber güvenlik, enerji teknolojileri, havacılık ve uzay, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimler verilmesi planlanıyor.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA