GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-02-2020 12:21

Cumhurbaşkanı yeni YHT Projesi için talimat verdi

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara  YHT  projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi.

Cumhurbaşkanı yeni YHT Projesi için talimat verdi

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, sunduğu YHT projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme alındığını açıkladı.

Düzce Üniversite Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar ve ekibinin uzun süredir uğraş verdiği Yüksek Hızlı Tren projesinin Düzce’den ve çevre illerden geçmesi için hazırladığı proje Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde.

Prof. Dr. Ayhan Şamandar tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara  YHT  projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi.

Şamandar tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Değerli arkadaşlar  3 aydır yoğun çabalarımızın sonucu olarak Ankara’dan külliyeden  güzel bir haber aldık. Cumhurbaşkanımıza  önerdiğimiz İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara  YHT  projemizin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına emir vermiş. Çok mutluyuz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde yer alan ve Düzce adına önemli bir yatırım olan YHT projesi hakkında Düzceli vekillerin konuyla ilgili açıklama yapması ve konunun gidişatı hakkında bilgilendirmede bulunması bekleniyor.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA