SAKARYA
Giriş Tarihi : 18-02-2020 16:57

Ünlü Sinematograf Halil Bekar Sakaryada çekimler yaptı

Sakarya'da çekimler yapan Ünlü Sinematograf Halil Bekar, Akyazı'da rampadan kaydı.

Ünlü Sinematograf Halil Bekar Sakaryada çekimler yaptı

Türkiye’de “Show me Turkey “ adında instagram ve video projeleriyle adını duyuran ünlü Sinematograf ve Fotoğrafçı Halil Bekar Show me Turkey Sakarya için çekimlere başladı.

Birçok kanalda videoları yayınlanan Bekar’ın son olarak dünyaca ünlü Drone markası DJI’ın resmi sitesinde İstanbul videosu yayınlandı.

Halil Bekar instagram hesabı ve youtube kanalından vlog olarak ilk Sakarya izlenimlerini paylaştı. Çekimler sırasında eğlenceli vakitler geçiren Bekar ve ekibinin aracı Akyazı'da rampada kayınca tehlikeli anlar yaşandı.

Bekar sosyal medya profilinden o anları paylaştı.

 

HALİL BEKAR KİMDİR

Sinematograf ve Fotoğrafçı 1992 yılında Trabzon'da doğdu. Yaklaşık 12 senedir video ve fotoğraf içerikleri üreten bir sinematograf. Son 2 yıldır ise bu işi profesyonel anlamda gerçekleştiriyor.

2 sene önce ilk projem olan Milli Parklar Projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanını gezerek Milli Parklar Genel Müdürlüğü için video ve fotoğraf içerikleri üretti.  Yıllar içerisinde "DJI, Vestel, Decathlon, Orman Bakanlığı, Kültür Bakanlığı " gibi kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüttü. Aynı zamanda çalışmaları Onedio, TRTWorld, Anadolujet Magazin gibi alanlarda da yayınlandı.

Şu an ise yeni projelerinden biri olan Show Me Turkey ile Türkiye'yi Dünya’ya tanıtmak için çalışıyor ve yeni içerikler üretiyor.

Eğitim:

Dokuz Eylul Universitesi - İng-Alm Tercümanlık

Anadolu Universitesi - Dış Ticaret

Paderborn Universitesi - Alman Dil Bilimi

Santiago de Compostela Universitesi - Filoloji