GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2020 13:37   Güncelleme : 03-03-2020 14:13

Ülker'in 1,5 milyon liralık arazisine belediye talip oldu

Geyve Belediyesi, Ülker markasının sahibi olan Yıldız Holding’e ait 1,5 milyon lira değerindeki arsaya talip oldu.

Ülker'in 1,5 milyon liralık arazisine belediye talip oldu

Geyve Belediye Meclisi; kum eleme ve parke taşı tesisinin bulunduğu, Ülker grubuna ait 20 dönümlük arazinin satın alınması için borçlanma kararı aldı. Yıldız Holding’in şirketlerinden olan Temel Gıdalar şirketi adına kayıtlı arsa yaklaşık 1.5 milyon liradan satışa çıkarıldı. 20 dönümlük arazinin satın alınması için Geyve Belediye Meclisi, İller Bankası'ndan kredi çekme kararı aldı. CHP'li meclis üyesi Gürkan Kar'ın onay vermediği borçlanma kararı oy çokluğu ile kabul edildi.

Geyve Belediyesi’nde alınan borçlanma kararıyla satın alınmak istenen 20 dönümlük arsa geçmişte Umurbey köyüne aitti. Köylünün pancar toplama alanı olarak kullanılması için Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifine (APEK) devrettiği arsa Adapazarı Şeker Fabrikası’nın sonradan FETÖ’nün finans şirketi ilan edilen Bank Asya’nın eline geçti. Bank Asya’nın fabrika ve arazileri Ülker Grubu yani Yıldız Holdinge devretmesiyle Geyve’de ki arazi de el değiştirdi.


Adapazarı Şeker Fabrikası, APEK’in elindeyken yani 2009 yılında Geyve Belediyesi 20 dönümlük araziye kum eleme ve parke taşı tesisi kurdu. Yıllardır Geyve’nin sokaklarına döşenen parkeler bu arazi üzerine kurulu tesiste üretildi. Adapazarı Şeker Fabrikası’nın adeta satışa zorlanmasıyla ilerleyen sürecin sonunda arsa Yıldız Holding bünyesinde Temel Gıdalar ve Tarım Ürünleri tarafından satışa çıkarıldı.

Geyve Belediyesi üzerinde kendi tesisi almak için meclisten borçlanma kararı aldı. Şeker toplama alanı olarak kullanılan ve Ülker Grubu Göynük Karacalar’da ki arsayı da satışa çıkarmış ve Göynük Ziraat Odası satın almıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA