GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2020 17:23   Güncelleme : 05-03-2020 18:17

Özkoç'un fezlekesi Meclis'e gönderildi

Adalet Bakanı Gül, "CHP'li Özkoç hakkındaki fezleke bakanlığımızca imzalanarak Meclis'e gönderilmiştir, konu Meclisin takdirindedir" ifadelerini kullandı.

Özkoç'un fezlekesi Meclis'e gönderildi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazetecilerin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç  hakkında hazırlanan fezlekeyle ilgili sorusunu yanıtladı. Cumhurbaşkanına hakaret  suçunun resen veya şikayet üzerine soruşturmaya imkan bulunan bir konu olduğunu belirten Gül, şunları söyledi:

"Dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. Soruşturma  açılması, bir fezleke açılması demek, milletvekili olduğu için. Bu fezlekenin  Adalet Bakanlığına ve Meclise gönderilmesi prosedürü işlemektedir. Soruşturmayla  birlikte hazırlanan fezleke Bakanlığımıza gelmiştir, Bakanlığımız da bunu TBMM'ye  göndermiştir. Fezleke iletilmiştir. Dolayısıyla bundan sonraki süreç TBMM'nin  takdiridir. TBMM, takdiriyle, iradesiyle, bu süreci kendisi şekillendirecektir.  Türkiye, bir hukuk devletidir. Tüm hukuk yolları Anayasa ve kanunlar çerçevesinde  işletilmektedir. Takdir yüce Meclisindir, bundan sonraki sürecin belirleyicisi de  değerli milletvekillerinin ve milletin takdiriyle şekillenecektir."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA