GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2020 11:22

Vali Nayir'den fabrika ziyareti

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, gerçekleştirdiği sanayi kuruluşları ve firma ziyaretleri kapsamında bu hafta Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren TEM Kablo Fabrikasını gezdi.

Vali Nayir'den fabrika ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Karakurt ve firma yetkililerince karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir ilk olarak idari binaya geçerek, firmanın tarihçesi ve üretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

1996 yılında Sakarya’da kurulan ve 3 bin m2 kapalı alana sahip Tem Kablo Fabrikasında 25 yıldır askeri araç, roket, harp silah ve vasıtalarının kablo donanımları, gösterge panelleri ve güç dağıtım kutularının üretildiğini belirten Genel Müdür Hakan Karakurt, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 185 kişilik bir kadro ile üretim yaptıklarını belirtip üretim sürecine dair bir de brifing sundu.

Daha sonra fabrikanın üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ürünleri yakından inceleyerek çalışanlara da kolaylıklar diledi.

Günümüzde yerli ve milli savunma sanayiye sahip ülkelerin dünya üzerindeki konumlarını daha belirgin hale getirdiklerine ve son yıllarda ülkemizin bu alandaki yerini daha da sağlamlaştırdığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu seviyeye ulaşmamızda Tem Kablo firması gibi sektöre ekipman ve parça desteği sağlayan sanayi kuruluşlarımızın da payının yüksek olduğunu belirterek, Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Karakurt’un şahsında tüm çalışanları tebrik ettiklerini sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA