SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2020 16:38   Güncelleme : 14-03-2020 17:34

Raporlu ilaçlar reçete olmadan eczaneden alınabilecek

Hastalar, raporlu ilaçlarını Haziran 2020'ye kadar reçete yazdırmadan eczanelerden alabilecek.

Raporlu ilaçlar reçete olmadan eczaneden alınabilecek

Korona Virüsü hastalığı nedeniyle tüm Ülke'de Dünya Sağlık Örgütü'nün önerileri dikkate alınıyor.
Korona Virüs hastalığı Ülkemizde yayılımının önüne geçilmesi amacıyla Bilim Kurulu konuyla ilgili düzenli olarak toplanmakta ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu bağlamda Haziran 2020 tarihine kadar uygulanmak suretiyle geçici tedbirler alınacak.

Alınacak tedbirler:

*Kronik hastalığı nedeniyle raporlu ve sürekli kullanımı gerektiren ilaçların rapor tarihlerinin bitmesi durumunda Haziran 2020 sonuna kadar aynı raporları geçerlidir. Bu süre içerisinde rapor yenilenmesi için sağlık kuruluşuna müracaat edilmeyecek.

*Kronik hastalığı nedeniyle raporlu ve sürekli kullanımı gerektiren ilaçların sağlık kuruluşlarına giderek reçete yazılmasına ihtiyaç duyulmaksızın sadece raporlu ilaçlarını eczanelerden alınabilecek.

*Bilindiği üzere istirahat / iş göremezlik raporları ilgili mevzuat gereği tek hekim tarafından tek seferde 10 güne kadar düzenlenebilmektedir.
"z03.8- Şüpheli Hastalıklar ve Durumlar İçin Diğer Gözlem Tanımlanmamış" tanılarında tek hekim tarafından 14 güne kadar istirahat / iş göremezlik raporu verilecek.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert