GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2020 21:33

Tüm camilerden dua sesleri yükseldi

Tüm Türkiye genelinde korona virüsü nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla camilerde yatsı ezanı sonrasında minarelerden dualar yükseldi. Sakarya'da yapılan dua, tüm camilerden merkezi sistem ile duyuruldu.

Tüm camilerden dua sesleri yükseldi

Çin'de ortaya çıkıp bütün dünyayı etkileyen ve Türkiye'de de görülen korona virüs (Kovid-19) nedeniyle salgının bir an önce son bulması ve hastaların iyileşmesi için yatsı ezanından sonra Sakarya'daki tüm camilerden dua sesleri yükseldi. Yapılan duada şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemde dünya genelinde görülen 'Yeni Koronavirüs'ün (Kovid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında vatandaşlarımıza salgın hastalık riski sona erinceye kadar evlerinde kalmaları tavsiye edilmektedir. Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun. Amin."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA