SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-03-2020 13:32   Güncelleme : 24-03-2020 13:41

SAÜEAH karantina hastanesi oldu, servisler boşaltıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de karantina hastanesi ilan edildi. Bu kapsamda hastanenin bir kaç servisi hizmet verecek. Diğer bölümlerinin boşaltıldığı öğrenildi. 

SAÜEAH karantina hastanesi oldu, servisler boşaltıldı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kademeli olarak boşaltılıyor. Zemin katta bulunan Enfeksiyon, Üroloji birimleri artık sadece koronavirüs şüphesiyle gelen hastalara tahsis edildi. İdari birimler ve yoğun bakım ünitelerinin dışında kalan birimlere de hasta alınmamaya başlandı. 

Yatan hastalar taburcu edildikçe, boşalan katlar koronavirüs şüphesi taşıyan yada karantina alınacak hastalar için kullanılacak. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil dışında ki birimleri karantina hastanesine dönüşecek.

İLKYARDIM HASTANESİ OLUYOR

Toyotasa İlk Yardım Hastanesi’nin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de karantina hastanesine dönüştürülmesi kararının ardından Yenikent Devlet Hastanesi de ilk yardım hastanesi olacak. Koronavirüs ile ilgili sayının daha da artacağını hesaplayan yetkililer ilçe hastanelerinin birisinin de koronavirüs vakaları için karantinaya dönüştürülmesini planlıyor. Akyazı veya Hendek Devlet Hastanelerinden birisi ay sonunda sayıda yaşanacak artışa göre karantina hastanesi yapılacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA