GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2020 13:50

Çarşamba Pazarı'nda sıkı denetim

Bir süre önce kumaş bölümü kapatılan ve sadece gıda satışına izin verilen Çarşamba pazarının tüm girişleri Erenler Belediyesi ve Polis ekiplerince barikatla kapatılarak önlem alındı. Pazara giren herkese dezenfektan ve maske dağıtıldı.

Çarşamba Pazarı'nda sıkı denetim

Ülke çapında alınan önlemler çerçevesinde özellikle halkın yoğun olduğu bölgelerde belediyelerin ve kolluk kuvveterinin sıkı denetimleri dikkat çekiyor. Önlemler kapsamında kumaş bölümü kapatılan ve sadece gıda satışına izin verilen Çarşamba pazarının tüm girişleri Erenler Belediyesi ve Polis ekiplerince barikatla kapatılarak giriş-çıkışlar sıkı denetimden geçiriliyor.

Pazara gelen her vatandaşın ellerini dezenfekte etmesi zorunlu tutulurken özellikle yaşlı ve genç yaşta olanların kimliklerine bakılarak 65 yaş üstü ve 20 yaş altında olup olmadıkları kontrol ediliyor.

Pazar kapısında bekleyen polis ekipleri yasağa uymayarak sokağa çıkmış yaşlı ve gençlere gerekli cezai işlemi uygularken belediye görevlileride maskesiz pazara girişin önüne dağıtılan bedava maske ile geçmeye çalışıyor.