YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-04-2020 10:34

Semt pazarları kapatıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadelede Sakarya’da yeni tedbirler alındı. Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçelerde faaliyet gösteren semt pazarları geçici olarak kapatıldı.

Semt pazarları kapatıldı

SEMT PAZARLARI KAPATILDI

Ülkemizde koronavirüs vakalarının artması ile birlikte koronavrüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler genişletiliyor. Buna göre Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçelerde faaliyet gösteren semt pazarları için yeni karar aldı. 

Alınan karara göre 15 Temmuz Camili (Perşembe), Tepekum ve Karaman (Cumartesi), Korucuk ve Güneşler (Pazar) Semt Pazar Yerleri geçici olarak kapatıldı.

VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Adapazarı ilçesinde faaliyet gösteren Semt Pazarları ile ilgili kararını açıklayan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, vatandaşların evlerinde kalarak tedbirli olmaya devam etmelerini istedi. Çelikkaya’nın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Salgınla mücadele kapsamında, Adapazarı İlçe Hıfzısıhha Kurulu’muzun toplum sağlığını korumak hedefi ile aldığı karar doğrultusunda; 15 Temmuz Camili (Perşembe), Tepekum ve Karaman (Cumartesi), Korucuk ve Güneşler (Pazar) Semt Pazar Yerleri geçici olarak kapatılmıştır. Kapalı sistemde olan; Şeker (Pazartesi), Maltepe (Salı), Ozanlar (Perşembe), Yağcılar ve Hızırtepe (Cuma) Semt Pazar Yerleri, belirlenen tedbir ve alınacak önlemlerle faaliyetlerine devam edecektir. Hemşehrilerimize bilinçli ve sağduyulu yaklaşımları için çok teşekkür ediyor, evlerinde kalarak tedbirli olmaya devam etmelerini istiyoruz.”