ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-05-2020 17:53   Güncelleme : 09-05-2020 17:53

Geyve'de 15 çiftçinin sulama sistemleri çalındı

Safibey'de hırsızlar sulama motoru ve sistemlerini çaldı. Zarar yaklaşık 40-50 bin lira.. Geyve'nin Safibey Mahallesinde tarlalalara ve meyve bahçelerine dadanan hırsızlar 15 çiftçinin arazisinde bulunan sulama motoru ve sulama aparatlarını çaldı.

Geyve'de 15 çiftçinin sulama sistemleri çalındı

Geyve'nin Safibey mahallesinde gece saatlerinde 15 çiftçinin arazisinde bulunan sulama motoru ve aparatları kimliği belirsiz hırsız veya hırsızlar tarafından çalındı.

Safibey Mahallesi'ndeki hırsızlık olayı çiftçi Gürol Doğan'ın sabah saatlerinde ekili domates ve biber tarlasına geldiğinde anlaşıldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Geyve Jandarma ekipleri ayak izi ve parmak izi alarak soruşturma başlattı.

Yaklaşık 40-50 bin liralık alet ve aracın çalındığını vurgulayan Safibey muhtarı Mustafa Tur, yetkililerden yardım istedi.

Hasat zamanı başta olmak üzere, her dönem arazilerde hırsızlık vakalarının sürdüğünü belirten Mustafa Tur; "Bu gece hırsızlar yine arazilerimizde 15 çiftçimizin canını yaktı. Yaklaşık 40-50 bin liralık sulama motoru ve aparatlarını çalarak, çiftçilerimizin emeklerini bir gecede yok ettiler. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce olmak üzere tüm yetkililerden Geyve-Bayat alternatif yolu ve Geyve-Pamukova bağlantı yoluna MOBESE kamera konulmasını talep ediyoruz. Hasat zamanı başta olmak üzere, her dönem arazilerimizde hırsızlık vakaları bitmek bilmiyor. Bu işe bir dur denilmeli, çiftçilerimizin emekleri korunmalı" açıklamasında bulundu. (Geyve.com)