GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2020 13:31   Güncelleme : 12-05-2020 13:31

Bugün 12 Mayıs Hemşireler Günü

Koronavirüsle mücadelenin devam ettiği bu günlerde ön cephede yer alan hemşireler virüsle mücadeleyi sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla hemşirelerin gününü kutladı.

Bugün 12 Mayıs Hemşireler Günü

Korona virüs sürecinde tüm sağlık çalışanları gibi hemşirelerin rolü yadsınamaz. Bu süreçte dur durak bilmeden çalışan hemşirelere ise çok şey borçluyuz.

Dünyanın virüsle mücadele ettiği bugünlerde hepimizin sağlığı için çalışan hemşireler için bugünü hep birlikte kutlamalıyız. Büyük özveriyle kimi zaman ailelerinden uzak kalmayı bile göze alarak hemşirelik mesleğini seçen ve görevini layıkıyla yerine getiren tüm hemşirelerin Hemşireler Günü kutlu olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Hemşirelerimiz, kusursuz oldukları görevlerinde şimdi birer kahraman." ifadesini kullandı.

Koca, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, şunları kaydetti:

"Hemşirelerimiz, kusursuz oldukları görevlerinde şimdi birer kahraman. Koronavirüse karşı mücadelede hem sağlık profesyoneli hem de adeta hasta yakını konumunda ve hastayla iletişimde daima ustalar. Duyarlı olmakta ise dünyada örnekleri yok. 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlu olsun."