GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2020 17:47   Güncelleme : 12-05-2020 17:47

Koronavirüs tohum satışlarını patlattı!

Akyazı'da tohum ve fide satışlarında adeta patlama yaşanıyor. Koronavirüs salgını ile beraber evde kalan vatandaşlar, bahçelerine, balkon ve çatılarına fide ve tohum ekerek sebze yetiştiriyor.

Koronavirüs tohum satışlarını patlattı!

Virüs salgının başlamasıyla vatandaşlar kendi ürünlerini yetiştirmek istiyor. Köylerde yaşayanların yanı sıra şehirlerde yaşayan vatandaşlarda balkonlarına ve çatılarına saksılarda fide ve tohum ekerek ürün yetiştiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Kendi evinizin önünü bile ekin, boş yer kalmasın" çağrısında bulunurken vatandaşlar, adeta ürün yetiştirme seferberliği başlattı.

Havaların ısınmasıyla beraber fide ve tohum satışları adeta patladı. Akyazı'da da vatandaşlar pazar yerinde tezgah açan fide ve tohumculara adeta akın etti.
Akyazı'da fide ve tohum satışı yapan Turhan Bekar, koronavirüs nedeniyle vatandaşın kendi ürününü yetiştirmeye yöneldiğini söyledi. Hiç bir katkısı olmayan, doğal gübrelerle desteklenmiş tohumları vatandaşlara ulaştırdıklarını anlatan Bekar; "

Vatandaşımıza hizmet verdiğimiz tohumlar en iyi firmalarla yarışıyor. Vatandaş geçimini sağlamak için elindeki imkanları kullanıyor. Bahçesi varsa bahçesinde, tarlası varsa tarlasında. Tohumlar alarak kendi ürününü alıyor. Organik tohuma yöneliş var. Kendi ürettiğini sofrasına koymaya çalışıyor. Dededen kalma bu işi yapıyorum. Biz vatandaşı özendirerek çalıştırıyoruz. komşusunun ektiğini gören geliyor. Merakını gideriyor. Bizim için kazanç onlar için uğraş. Tarım sektörüne katkısı var" dedi.