EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-05-2020 17:50   Güncelleme : 12-05-2020 17:50

Sakarya'daki Oda ve Borsa başkanları ile görüştü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen toplantıda Sakarya'daki oda ve borsa başkanları ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Sakarya'daki Oda ve Borsa başkanları ile görüştü

Son 2 aylık süreçte, TOBB olarak 81 ildeki Oda/Borsalar ve Sektör Meclisleri ile devamlı istişare içinde olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Oda-Borsa Başkanlarımız kanalıyla, her gün sizlerin sıkıntılarını, dertlerini topladık. Sonra Bakanlarla bire bir konuşarak bunların çözülmesi için çalıştık. İlk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk. Bunların önemli bir kısmı hayata geçti. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. İstihdam maliyetimizi düşürmek üzere, kısa çalışama ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi” dedi.

Firmalara yönelik çeşitli kredi paketlerinin hayata geçirildiğini anımsatan Hisarcıklıoğlu, son olarak TOBB ile Denizbank’ın 2021’de geri ödemenin başlayacağı yüzde 7,5 faizli Nefes Kredisini başlattıklarını, yakında kamu bankalarının da buna katılmasını beklediklerini söyledi.

Her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntının ortaya çıktığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Yani bu dinamik bir süreç. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim. Sakarya Odalarımızın ve Borsalarımızın vizyonla çalıştığını, üyelerimize hizmete devam ettiğini görmekten de ayrıca gurur duyuyorum. Sizler, hem yönetim, hem meclis, hem de meslek komiteleri, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyorsunuz” şeklinde konuştu.