GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2020 15:12   Güncelleme : 13-05-2020 15:12

Büyükşehirin hedefi 10 milyon maske

Sakarya’da gerçekleşen maske üretimi hakkında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Hamdolsun Sakarya’da maske ve dezenfektan sıkıntısı yok. Maske üretim tesisimiz ile kendi maskelerimizi üretmeye başladık. Burada bulunan bütün çalışanlar bizim kendi personelimiz. Tamamen gönül esasına dayalı, tamamen hijyenik ve steril bir ortam da kendi maskelerimizi üretmekteyiz. Şu ana kadar 2 bin haneyi tamamladık. Sakarya’da kapısını çalmayacağımız ev kalmayacak. Hedefimiz 10 milyon maske, 450 bin dezenfektan dağıtımı olacak” dedi.

Büyükşehirin hedefi 10 milyon maske

Sakarya’da hedeflerin 10 milyon maske üretmek olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, çalışmaların büyük bir titizlik ve özveri ile devam ettiğini vurguladı.


Her haneye girilecek


Başkan Yüce: “Koronavirüs kapsamında şehir geneli çalışmalarımız devam ediyor. Hamdolsun Sakarya’da maske ve dezenfektan sıkıntısı yok. Maske üretim tesisimiz ile kendi maskelerimizi üretmeye başladık. Burada bulunan bütün çalışanlar bizim kendi personelimiz. Tamamen gönül esasına dayalı, tamamen hijyenik ve steril bir ortamda kendi maskelerimizi üretmekteyiz. Şu ana kadar 2 bin haneyi tamamladık. Sakarya’da kapısını çalmayacağımız ev kalmayacak. Hedefimiz 10 milyon maske, 450 bin dezenfektan dağıtımı olacak” dedi.