GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2020 17:21   Güncelleme : 20-05-2020 17:21

Çarşıya akın ettiler

Vatandaşlar sosyal mesafeyi unutup alışveriş için sokaklara döküldü. Ramazan Bayramı ve 0-14 yaş grubunun sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını fırsat bilen vatandaşlar yasak öncesi sokak ve caddelere akın etti.

Çarşıya akın ettiler

VATANDAŞLAR SOKAKLARA AKIN ETTİ

15 Mayıs- 19 Mayıs tarihleri arasında Sakarya, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı saat 00:00’ı gösterince sona erdi. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Sokağa çıkma yasağının bitmesi ardından vatandaşlar yaklaşan Ramazan Bayramı ve 4 günlük yasağın sona ermesini fırsat bilerek sokaklara akın etti.

SOSYAL MESAFE, TEDBİR ‘SIFIR’

Bugün 14 yaş ve altındakilerin 11.00-15.00 saatlerinde dışarı çıkmasına izin verilmesiyle, kentin bazı cadde ve sokaklar ile yeşil alanlar ve çocuk parkları adeta doldu taştı. Sosyal mesafe ve korona tedbirlerinin uyulma oranı sıfır çekerken çarşı ve pazardaki bu görüntüler akıllara virüsün yayılma hızı tam da azalmışken “Gerekli miydi?” sorusu getirdi.