GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 12:49   Güncelleme : 21-05-2020 13:05

Orman Bölge Müdürü, Akyazı'da incelemelerde bulundu

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Akyazı Orman İşletme Müdürlüğü'nce yürütülen arazi çalışmalarını inceledi.

Orman Bölge Müdürü, Akyazı'da incelemelerde bulundu

Akyazı'da incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Polat’a, Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yüksek Mühendisi Vedat Dilaver, Akyazı İşletme Müdürü Erkan Kılıç, Keremali İşletme Şefi Can Keskin ve Kadastro Mülkiyet Şefi Ufuk Akın eşlik etti.

Beraberindeki heyet ile birlikte Akyazı Orman İşletme Şefliği bölgesinde  dikimi devam eden Sekoya Sempervirens fidanlarını gezen Polat,  fidanların başarılı dikiminden dolayı orman muhafaza memuruna teşekkür etti.

KÜLTÜR BAKIMI

Bölge Müdürü Polat, havaların birden ısınması ve ot yoğunluğunun artması nedeniyle yapılan kültür bakım çalışmalarını inceleyerek fidanların sağlıklı büyüyüp gelişmesinde, zamanında yapılan  ot alma ve çapalamanın önemine vurgu yaptı.

Ayrıca önceki yıllarda, dişbudak ve kavak türleri dikimi yapılan endüstriye plantasyon sahalarının arasında oluşan yoğun otlanmaya karşı,  ağır discaro ile otların temizlenmesi talimatı verdi.

YANGIN GÖLETİNDE İNCELEME

Taşburun İşletme Şefliğine bağlı ormanları ve Acella yaylasında bulunan yangın göletini de  gezen Polat, yangın sezonunun başladığı bu sıcak yaz aylarında gölette, su seviyesinin sürekli yüksek ve temiz olmasına dikkat edilmesi hususlarında uyarılarda bulundu.

Özellikle katlı meşçereler için gerekçe raporları hazırlanarak silvikültür tekniklerine göre gerekli bakım çalışmalarının yapılmasını talimatladı. Polat, Akyazı Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan başarılı çalışmalar için Akyazı Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ederek, başarılar diledi.