GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2020 21:28   Güncelleme : 25-06-2020 21:28

Avukatlardan ''Çoklu Baroya Hayır'' yürüyüşü

Sakarya Barosu bugün ''Çoklu Baroya Hayır'' demek ve Ankara’ya yürüyen Baro Başkanlarına yapılan saldırıyı kınamak için Yeni Camii önünde toplandı. Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve Emniyet ekipleri saldırıyı kınamak için toplanan avukatların yürüyüş yapmalarına izin verilmemişti. Avukatlar gerekli izinlerin ardından tekrar yürüyüşe geçti.

Avukatlardan ''Çoklu Baroya Hayır'' yürüyüşü

Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak önderliğinde avukatlar ile birlikte yürüyüşe geçti. Avukatlar Demokrasi Meydanı’na gelerek basın bildirisi okuyor. Baro Başkanı Burak ‘’Yasağın kalkması için yardımcı olan ve uzlaşmacı davranan Emniyet Müdürü Fatih Kaya’ya teşekkür ederim’’ dedi.

‘’BAROLAR SİYASETTEN ÇIKSIN!’’

Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak burada yaptığı açıklamada, "Biz istiyoruz ki barolar siyasetten çıksın. Ama yapılan düzenleme baroları daha siyasi yapacaktır. Biz hukukta siyaset istemiyoruz, yargıda siyaset istemiyoruz. Hiç kimsenin arka bahçesi değiliz. Buradan zarar gören yargı olacaktır" dedi. Avukatlar Demokrasi Meydanı’nda bildiri okuduktan sonra polis kontrolünde alandan ayrıldı.