DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-04-2016 18:35   Güncelleme : 20-08-2019 14:26

Medvedev: Rusya Azerbaycan ile üst düzey ilişkilerine önem veriyor

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, Azerbaycan ile üst düzey ilişkilerine önem verdiğini vurgulayarak, “Yüzyıllar içerisinde oluşan ve şimdi güzel meyveler veren Azerbaycan ile ilişkilerimizin, dostluk geleneğimizin var olan seviyesine değer veriyoruz” dedi.

Medvedev: Rusya Azerbaycan ile üst düzey ilişkilerine önem veriyor

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Ermenistan ziyaretinin ardından Azerbaycan’da temaslarda bulundu. Medvedev ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başbakan Medvedev'in Bakü ziyaretini Azerbaycan'a karşı dost otaklık ilişkisinin daha bir örneği olarak gördüklerini bildirdi. Cumhurbaşkanı Aliyev, “Biz sizin ziyaretinize büyük önem veriyoruz. Bugün geniş kapsamlı ve baş başa görüşler zamanı biz karşılıklı işbirliği, bölgesel sorunlar konusunda önemli meseleleri müzakere ettik. Yakın zamanda yaranmış gerginlik akabinde, Karabağ sorununun çözümünü konusunda detaylı bir şekilde müzakere yaptık" dedi. 

Azerbaycan'ın Medvedev'in bugün Bakü'ye yaptığı resmi temasını yüksek değerlendirdiğini ifade eden Aliyev, “Ben Dmitry Medvedev’i Azerbaycan'a davet ettim, ziyaretin onun planlarında olduğunu biliyordum ama onun bugün yaptığı ziyareti biz Azerbaycan'a karşı dost otaklık ilişkisinin daha bir örneği olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev Rusya'nın Azerbaycan ile üst düzey ilişkilerine önem verdiğini vurguladı. Medvedev, “Biz gerçekten, yüzyıllar içerisinde oluşan ve şimdi güzel meyveler veren Azerbaycan ile ilişkilerimizin, dostluk geleneğimizin var olan seviyesine değer veriyoruz” dedi.

Medvedev Aliyev’le görüşmesi zamanı tüm konularına değindiğini ifade etti. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA