DİĞER
Giriş Tarihi : 19-10-2017 11:20   Güncelleme : 19-10-2017 11:20

'Tek odak noktamız hizmet'

Taraklı, Söğütlü ve Karapürçek heyetleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Bizim tek odak noktamız hizmettir” dedi.

'Tek odak noktamız hizmet'

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı, Karapürçek ve Söğütlü’den gelen heyetlerle bir araya geldi Başkanlık Makamında gerçekleştirilen buluşmalarda Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Erkaya, Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz, Karapürçek Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak ve muhtarlar yer aldı. Başkan Toçoğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten misafirler, ilçelerinde devam eden çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Taraklı’nın altyapı ve üstyapısını ilgilendiren çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahalle için hayata geçirdiğimiz 45 milyonluk dev projede çalışmalar sürüyor. Projemizin ilk etabında Taraklı ilçemizin 12 mahallesine birinci sınıf içmesuyu ulaştıracağız. Taraklı Spor Tesisleri’ni tamamladık. İnşallah kısa süre içeriside açılışını gerçekleştireceğiz. 5 yeni sokak ve 2 yeni meydan için de ihalemizi gerçekleştirdik. Planlanan programımız dahilinde asfalt işlemlerimizi de sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu, “Karapürçek’te Kanlıçay İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni kısa süre önce hizmete aldık. Böylece ilçe merkezine kesintisiz ve yüksek standartta içmesuyu ulaştırıyoruz. Karapürçek ve Akyazı Küçücek Mahallesi’ni kapsayan 33 milyon lira değerindeki içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarımız ise devam ediyor. Kısa süre içerisinde bu projemizi de tamamlayarak Karapürçek ilçemize kazandıracağız. Ahmediye ve Mecidiye mahallelerimizi asfaltla buluşturduk. İnşallah asfalt çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Söğütlü’de devam eden çalışmalara da değinen Başkan Toçoğlu, “Ferizli ve Söğütlü ilçemize 45 milyon lira değerinde önemli bir altyapı yatırımı kazandırıyoruz. Bu anlamda iki ilçemiz için hayata geçirdiğimiz proje ile bölgeye 120 kilometre kanalizasyon hattı ve 40 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Çalışmalar tamamlandığında uzun yıllar altyapı anlamında hiçbir sorun yaşanmayacak. Ayrıca programlarımız dahilinde asfalt çalışmalarımız da devam edecek.”

Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde tamamladı, “Hamdolsun muhtarlarımızla çok iyi bir uyum yakaladık. Her geçen gün mahallelerimizin standartları yükseliyor. Altyapı anlamında epey bir mesafe katettik. Asfalt ekiplerimiz de sahada. Bizim tek odak noktamız şehrimize hizmettir. Gündemiz bu şehre daha fazla hizmet etmek, gelişim ivmesini daha da yukarılara taşımaktır. Şehrimize daha fazla kazandırmak için birlikte üreteceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA