Adapazari 1
26 Ocak 2022|Çarşamba,10:33:52
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 26.01.2022
DOLAR
13,5157
EURO
15,2882
ALTIN
802,57
BİTCOİN
$10,6100 29,71
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Tacettin Furuncuoğlu
Tacettin FuruncuoğluTEK EKSİK TARAFTAR3 dakika da okunur
Marmara Göz
09 Haziran 2021 - 14:41
09 Haziran 2021 - 14:412 dakika da okunur 2 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
2 yorum

SEAH'ta bir ilk; Rekor sayıda lenf bezi çıkarıldı

SEAH Gastroenteroloji Kliğiniği doktorlarından Uz. Dr. Mehmet Aziret ve ekibi önemli bir ameliyata imza atarak disiplinler arası ortak çalışmayla acil müdahale gerektiren bir hastadan habis dokular temizlenerek, rekor sayıda lenf bezi çıkardı.

SEAH'ta bir ilk; Rekor sayıda lenf bezi çıkarıldı

Tüm dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan covid-19 pandemisi döneminde sakarya Eğitim ve araştırma Hastanesi (SEAH) Gastroenteroloji Kliniğinde yüksek riskli bir operasyon başarı ile gerçekleştirildi.

Hastanenin Genel Cerrahi Polikliniğine Özafagus habis (malign) tanısı ile başvuran hasta, durumundan dolayı olası tüm riskler kendisine anlatılıp onayı alındıktan sonra bekletilmeyerek operasyona alındı.

Gerçekleştirilen operasyonla ilgili bilgi veren Gastroenteroloji Kliği doktorlarından Uz. Dr. Mehmet Aziret “Hastamızı Özofagus habis (malign) kitle (tm) tanısıyla kliniğimize yatırdık. Yaptığımız ileri tetkik ve tedavisi sonrası Genel Cerrahi bölümünün en büyük ameliyatlarından birini yaptık. Bu ameliyatta karın boşluğu ve akciğer boşluğunda çalışıldı ve diğerlerinden farklı olarak disiplinler arası (farklı kliniklerin bütünleşik çalışması) ile yapıldı. Göğüs cerrahisi kliniğinden Sayın Prof. Dr. Abidin Şehitoğulları’yla birlikte Ivor-Lewis özofajektomi, proksimal gastrektomi, iki alan lenf bezi çıkarılması, gastik pull-up ve özofagogastrostomi yapıldı (akciğer ve karın boşluğundan girilerek omurganın hemen önündeki yemek borusundaki habis kitlenin yeterli sayıda lenf beziyle birlikte çıkarılması). Hastamızı klinik takipleri sonrası şifa ile taburcu ettik. Bizi sevindiren önemli sonuçlardan biri de rekor sayıda 50 adet lenf bezinin çıkarılması idi. Bu şekilde bütün habis dokular çıkarılmış oldu. Hastamızın takiplerinin birinci ayı bitti. Medikal tedavisi devam etmekte. Bütün hastalarımıza şifalar dileriz.” dedi.
 

YORUMLAR (2)
HULUSİ ALİOĞLU
HULUSİ ALİOĞLU

Hocam ellerinize sağlık allah başararılarını daima, olsun sağlıklar dilerim

CEVAPLA

İsmail Demir
İsmail Demir

Mehmet hoca 2020 haziranında benide ince ve kalın barsaklarımdan ameliyat etti.çok memnun kaldım Allah(cc)razı olsun

CEVAPLA

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç