21 Mayıs 2022|Cumartesi,19:28:36
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 21.05.2022
DOLAR
15,8769
EURO
16,8435
ALTIN
942,56
BİTCOİN
$0,0222 214,84
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarNE SÖYLÜYORUZ NE ANLIYORUZ!7 dakika da okunur
22 Aralık 2021 - 09:28
22 Aralık 2021 - 09:282 dakika da okunur 1 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
1 yorum

Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu’ndan örnek çalışma

Akyazı Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu’nda Yerli ve Milli Teknolojiler” köşesi oluşturuluyor.

Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu’ndan örnek çalışma
MARMARA GÖZ


Okulda, Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesi hakkında farkındalık oluşturmak, yerli ve milli üretimin önemini öğrencilere daha iyi anlatabilmek adına “ yerli ve milli teknolojilerimiz” köşesi oluşturma çalışmalarına başlandı.

Bu amaçla Okul Müdürü Fatih Oğuzhan tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Akyazı FTK Başkanı ve aynı zamanda okul Müdür Yardımcı Salim Bilgiç aracılığıyla TSK Güçlendirme Vakfı İstanbul Bölge Temsilcisi Emekli Tuğgeneral Ferhat Özgen ve Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Onursal Başkanı Emekli Öğretmen ve aynı zamanda Şehit babası Salim Yarar okula davet edildi.

TSK Güçlendirme Vakfı İstanbul Bölge Temsilcisi Emekli Tuğgeneral Ferhat Özgen, 3. Sınıf öğrencileri ile söyleşi yaptı. Özgen, yerli ve milli savunma sanayiindeki teknolojileri anlattı.

Etkinlik bitiminde TSK Güçlendirme Vakfı İstanbul Bölge Temsilcisi Emekli Tuğgeneral Ferhat Özgen; HAVELSAN tarafından üretilen “Barkan Otonom İnsansız Kara Aracı” , ROKETSAN tarafından üretilen “Atmaca Gemisavar Füzesi”, TUSAŞ tarafından üretilen “ANKA Türk İnsansız Hava Aracı” ve “5'inci nesil çok rollü savaş uçağı olan Milli Muharip Uçak” ın maketi öğrencilere gösterildi ve maketler Okulumuzda kurulacak olan “Yerli ve Milli Teknolojilerimiz Köşesi” için okula hediye edildi.
Okul yönetimi, katkılarından dolayı TSK Güçlendirme Vakfına, Vakfın İstanbul Bölge Temsilcisi Emekli Tuğgeneral Ferhat Özgen’e
teşekkür eti.

YORUMLAR (1)
Ramazan kızmaz
Ramazan kızmaz

Çocuklarımız ülkenin geleceğidir Savaş argümanları ile değil barışla tanıştırmalıyoz

CEVAPLA

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç