16 Nisan 2021|Cuma,13:56:54
  • Nöbetçi Eczane:
  • ATASOY Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 16.04.2021
DOLAR
8,0568 0,62
EURO
9,6643 0,60
ALTIN
460,31 1,36
BİTCOİN
$60.492,08 2,89
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
24 Şubat 2021 - 11:46
24 Şubat 2021 - 11:462 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

O maskelerin dağıtımına izin çıkmadı

Sakaryaspor Başkan adaylarından Uğur Akkuş'un gönderdiği 1 milyon maskeyi getiren tırın konvoy eşliğinde kente girişine izin verilmedi. Maskeler kurumlarca dağıtılmak üzere depoya kaldırıldı. Cerrahi maskeler ise sağlıkçılara ulaştırılması için Kızılay'a verildi.

O maskelerin dağıtımına izin çıkmadı

Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş'un 1 milyon maske taşıyan TIR'ı ve 30 araçlık konvoy otoban gişelerinde durduruldu. Polis, korona virüs önlemleri nedeniyle konvoyun kente girişine izin vermedi. Ayrıca tırdaki malzemelerin dağıtımına izin çıkmazken dağıtımın kurumlar nezdinde yapılması kararlaştırıldı.

Bunun üzerine maskeler kurumlara verilmek üzere bir depoya götürüldü. Ayrıca . Cerrahi maskeler ise sağlıkçılara ulaştırılması için Kızılay'a verildi.

TARAFTARA SÖZ VERDİĞİMİZ MASKELERİ TEKRAR DAĞITACAĞIZ

Uğur Akkuş'un yardımcısı Erdal Çakıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önceden taraftara taahhüt ettikleri bir milyon adet maskenin dağıtımı için Valilikten yazılı izin talep ettiklerini kaydederek; "

Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda ön izin verildi. Fakat şehrimizde pandemi'nin artması sebebiyle daha sonra Valilik makamından yazılı talimatla bunun iptal edildiğini dağıtımın kurumlar nezdinde yapılması talimatı geldi. Bizde bu talimat doğrultusunda dağıtım yapabilecek araçlarla şehre girip kurumlarımıza bu maskelerin dağıtımını yapmayı planladık. Yine pandemi kuralları gereği konvoya da izin verilmedi. Buy bağlamda Kızıl için yanımızda getirmiş olduğumuz cerrahi maskelerimizi Kızılay'a teslim ediyoruz. Taraftar için söz verdiğimiz maskeleri de pandemi süreci yavaşladığında tekrar getirip taraftarımıza dağıtacağız" dedi.

SAĞLIKÇILARA 200 BİN MASKE

Cerrahi maskeleri teslim alan Kızılay Erenler Şube Başkanı Ahmet Özgedik de şunları söyledi; "200 bin adet maske bağışını Erenler Türk Kızılay'ı olarak aldık.  Bunları ihtiyaçları olan sağlıkçılar olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. Hijyen maskeleri daha çok sağlıkçıların ihtiyacı var" diye konuştu.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç