03 Mart 2021|Çarşamba,20:30:26
  • Nöbetçi Eczane:
  • KOŞUTAN Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.03.2021
DOLAR
7,4392 1,07
EURO
8,9839 0,91
ALTIN
410,62 0,13
BİTCOİN
$51.200,5800 7,00
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
23 Ocak 2021 - 12:00
23 Ocak 2021 - 12:002 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Bakan Akar, Sakarya'da yeni nesil obüslerin gösterisini izledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, BMC tarafından üretilerek teslimi gerçekleşen zırhlı araçların sürüş ve kabiliyetlerinin sergilendiği gösteriyi izledi. Programa Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

Bakan Akar, Sakarya'da yeni nesil obüslerin gösterisini izledi

BMC tarafından üretimi tamamlanan yerli ve milli yeni nesil 3 fırtına obüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı törenle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edildi.

1. Ana Bakım Fabrikası Müdürlüğü'nde dün incelemelerde bulunarak faaliyetlere ilişkin brifing alan Akar, savunma sanayi başta olmak üzere dışa bağımlılığın ortadan kaldırılmasının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

Akar daha sonra BMC tarafından üretilen zırhlı araçların yer aldığı sergiyi gezdi.

"MEHMETÇİK ÇOK DAHA İYİ İŞLER ÇIKARACAK"

Ordular için personelin yanı sıra manevra ve ateş gücünün de önemli unsurlar arasında yer aldığına dikkati çeken Akar, şu ifadeleri kullandı:

"Fırtınalar bu konuda kendini kanıtlamış silahlardır. Bugüne kadar yaptığımız uygulamalarda kullandığımız silahlar. Son derece memnunuz. Bunun ikinci versiyonu, geliştirilmiş versiyonu ile Mehmetçik'in çok daha önemli işler yapacağından şimdiden emin olabilirsiniz. Bu bizim için de sizin için de gerçekten önemli bir gurur kaynağıdır. Herkesi kutluyorum. Egemenliğimizi, bağımsızlığımızı, hak, alaka ve menfaatlerimizi karada, denizde, havada 'ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışı içinde korumaya devam edeceğiz. Sizler de bu gayretlerimizi kolaylaştırmak için silah, araç, gereç, mühimmat, teçhizat, bunları üretmeye devam edeceksiniz. Dolayısıyla millet olmanın mutluluğunu, imtiyazını hep birlikte yaşayacağız."

Akar ve komutanlar son olarak, zırhlı araçların sürüş ve kabiliyetlerinin sergilendiği gösteriyi izledi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç