04 Mart 2024|Pazartesi,13:36:23
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 04.03.2024
DOLAR
31,5058 0,45
EURO
34,2225 0,54
ALTIN
2.111,35 0,49
BİTCOİN
$64.957 5,13
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Av. Begüm Gencer Aytaç
Av. Begüm Gencer Aytaç7 SORUDA İŞÇİ-İŞVEREN UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK7 dakika da okunur
12 Şubat 2024 - 17:07
12 Şubat 2024 - 17:073 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Başkan Yüce adayların belli olduğu gece yaşananları anlattı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, adaylık sürecinin perde arkasını anlattı. Başkan Yüce, "Saat 20:00 civarlarında bir telefon ve bizim Ankara'ya çağrılmadığımız ve yerine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar kardeşimizin çağrıldığını söylediler. Ben o haberi alınca 'Bu görevi 31 Mart'ta teslim edeceğimden dolayı sana şükürler ediyorum' deyip şükür namazı kıldım" dedi.

Başkan Yüce adayların belli olduğu gece yaşananları anlattı
MARMARA GÖZ


e şu anda bu görevi bizim yerimize talip olan, bizim yerimize uygun görülen Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar beye inşallah teslim etmeyi Mevlam bizlere gösterir. Büyük bir keyifle, büyük bir zevkle, büyük bir onurla kendisine bu hizmetlerin devamı konusunda, Sakaryamıza hizmet konusunda, Sakaryamız için her türlü güzellikleri yapılması konusunda bu sancağı kendisine teslim etmenin de arefesindeyiz onu da büyük bir sabırla çekiyoruz." dedi.
 
Adaylık sürecinin perde arkasını da anlatan Yüce, "Benim ismim açıklanmadığı an, ki burada çok enteresan şeyler oldu. Saat 14:30'da il başkanım kanalıyla bilgi geldi ve bizim ismimizin devamı konusunda karar alındığını ve kararın Cumhurbaşkanımıza gönderildiği konusunda bilgi aktarıldı ve yarın tanıtım toplantısına Ankara'ya gitme konusunda hazırlıkları yapmak üzere mütaalamız oldu. Biz bu hazırlıklar içinde saat 20:00 civarlarında bir telefon ve bizim Ankara'ya çağrılmadığımız ve yerine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar kardeşimizin çağrıldığını söylediler." diye konuştu.
 
Başkan Yüce, Yusuf Alemdar'ın adaylığı haberi aldıktan sonra şükür namazı kıldığını belirterek, "O halde bütün ailemle birlikteydim. Herkes heyecanla o dakikayı bekliyordu ve çocuklarım, kızım damadım hepsi torunlarım... Ben o haberi alınca yaptığım tek şey hemen şükür namazı kıldım. Alnımın akıyla, şerefimle yaptığım hizmetlerle, kimsenin bedduasını almadan, kimseye yanlış yapmadan, hiçbir yanlışı imza atmadan bu görevi büyük bir aynı zamanda yük olan ama bu yükü zevkle taşıdığımızı ifade ediyorum. Bu görevi 31 Mart'ta teslim edeceğimden dolayı sana şükürler ediyorum deyip şükür namazı kıldım." dedi.
 
Yöneticilerin iradesine saygı duyduğunu vurgulayan Yüce, "Çünkü biz yöneticimin bir oyuncuyuz. Bize bu görevleri yöneticim veriyor. Sonra vatandaşta takdir ederse tasdik ediyor. Dolayısıyla biz bu yöneticimin iradesine, takdiri ne ederse ona saygı duymak mecburiyetteyiz ve saygı duyuyoruz. Yöneticinin bize vermiş olduğu bu oyunculuk görevini nasıl ki büyük bir şerefle almışsak yine bu irade ne takdir ederse biz ona saygı duyuyoruz. Benim buradaki tavrımın bu olduğunu ifade ediyorum." ifadelerini kullandı.
YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç