balıkçı Hüseyin 2022
Satso
06 Şubat 2023|Pazartesi,23:57:18
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 06.02.2023
DOLAR
18,6661
EURO
19,8094
ALTIN
1.088,64
BİTCOİN
$0,0000878 442,47
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Ş. Mahir Tuna
Ş. Mahir TunaPOSTMODERN HAREKETLER BUNLAR - 96 dakika da okunur
09 Kasım 2022 - 17:50
09 Kasım 2022 - 17:502 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Emren Bilişim
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Büyükşehir personelini olası afete hazırlıyor

Büyükşehir Belediyesi personeline, olası afet durumu için alınması gereken önlemler, afet anında sergilenecek aksiyonlar ve risk azaltma yöntemleri konusunda geniş kapsamlı bir eğitim veriyor.

Büyükşehir personelini olası afete hazırlıyor
Emren Bilişim


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kademeli olarak tüm daire başkanlıklarına verilen Afet ve Acil Durum eğitimleri devam ediyor. Son olarak Terminal Şube Müdürlüğü personellerine verilen Bireyler ve Aileler için Afet Farkındalık eğitimleri, Büyükşehir Belediyesi Terminali Esnaf Kooperatif Salonu’nda gerçekleştirildi.

Deprem risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Afet ve risk Yönetimi Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlerde, ülkemizde ve şehrimizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetler konusunda farkındalığının geliştirilmesi, afetlerde risk azaltma ve önlem alma konusunda doğru davranış şekilleri oluşturulması ve afetlerin öncesi ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar noktasında bir dizi eğitim verildi. eğitimlerde deprem dışında sel, taşkın ve heyelan risklerine karşı da katılımcılar bilgilendirildi.

Afet kültürünü kazanmış bir toplum hedefliyoruz
Deprem risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, afet kültürünün bireylerden hareket ederek oluşturulması gerektiği ifade edilerek, “Afetlerle baş etme yeteneğini geliştirmiş ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmiş her birey, afet kültürünü kazanmış, topluma, çevresine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluğunu yerine getirmiş farkındalığı yüksek bilinçli bir bireydir. Tüm toplumsal hareketler birey ile başlar düşüncesini benimseyen Büyükşehir Belediyemiz, bünyesinde bulunan tüm daire başkanlıklarına kademeli olarak Afet ve Acil durum eğitimlerini sürdürmektedir. Bu eğitimler kapsamında Terminal Şube Müdürlüğü’müzde bulunan Havasak, Belpaş, Zabıta ve Terminal esnafının da katılımıyla Bireyler ve Aileler için Afet Farkındalık eğitimleri düzenlenmiş olup, eğitim faaliyetlerine İlçe belediyeler, Samek kursları ve muhtelif mahallelerde devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç