21 Nisan 2024|Pazar,23:36:25
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 21.04.2024
DOLAR
32,5004 0,08
EURO
34,6901 0,12
ALTIN
2.496,45 0,48
BİTCOİN
$64.582 0,32
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Av. Begüm Gencer Aytaç
Av. Begüm Gencer Aytaç5 SORUDA ORTAKLIĞIN GİDERİLMESİ (İZALE-İ ŞÜYU) UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK3 dakika da okunur
21 Mart 2023 - 16:08
21 Mart 2023 - 16:082 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Yön Bul Akademi
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Büyükşehir Zabıta Ramazan denetiminde

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan ayı öncesi denetimlerini sıklaştırdı. Marketlerde, fırınlarda işyeri açma ve çalışma ruhsatı, terazi ölçümleme kontrolü, raf-kasa fiyat kontrolü ve son kullanma tarihi (SKT) denetimi yapan zabıta ekipleri yanlış fırsat tanımıyor. Kurallara uymayan işletmelere yasal işlem uygulanıyor.

Büyükşehir Zabıta Ramazan denetiminde
Yön Bul Akademi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi zabıta Dairesi Başkanlığı vatandaşların güvenli alışveriş yapmaları için denetimlerine devam ediyor. Ekipler ramazan ayı öncesi marketlerde, fırınlarda işyeri açma ve çalışma ruhsatı, terazi ölçümleme kontrolü, raf-kasa fiyat kontrolü ve son kullanma tarihi kontrollerini yaparak vatandaşların gıdalara, tüm ürünlere sağlıklı ve güvenilir biçimde ulaşmasını sağlıyor.

denetimler sıklaştı

Marketlerde gerçekleştirdiği denetimlerle vatandaşların mağduriyetinin de önüne geçen Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri fahiş fiyat konusuna geçit vermiyor. Marketlerde gerçekleştirdiği denetimlerle vatandaşların mağduriyetinin de önüne geçen Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri fahiş fiyat konusuna ise aman vermiyor. Görevli zabıta etiketlerdeki raf-kasa fiyat farkını, etiketler üzerinde yazılanları ve ürünlerin son kullanma tarihlerini inceliyor. Meyve-sebze reyonunda yer alan künyelere göz atan ekipler ayrıca yıkanmadan yenen ve paketli şekilde satılması zorunlu olan ürünlerin açıkta satılıp satılmadığını kontrol ediyor. Normal değerinden fahiş şekilde yüksek satarak haksız kazanç elde etmesini engelleyen ekipler, böyle bir tespit yapılması halinde ise durumu tutanakla İl Ticaret Müdürlüğü’ne bildiriyor.

Duyarlı işletmelere teşekkür

zabıta Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak toplumun ihtiyaçlarını karşıladığı tüm işletmelerde kurallara harfiyen uyulması için kontrol yapıyoruz. ramazan ayı öncesi şehri merkezi ve 16 ilçeyi kapsayan denetimlerimize başladık. Tüm marketlerde, iş yerlerinde ve fırınlarda vatandaşlarımıza mağduriyet yaşatabilecek tüm etkenleri inceliyoruz. Halkımızın ürüne ulaşması ve bununla birlikte doğru fiyat tarifesiyle alışveriş yapması için kontrollerimiz devam ediyor. Kurallara uygun olarak satış yapan tüm duyarlı işletmecilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç