14 Temmuz 2024|Pazar,01:15:01
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 14.07.2024
DOLAR
33,0372 0,65
EURO
35,9878 0,40
ALTIN
2.559,61 0,40
BİTCOİN
$58.692 1,88
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Ş. Mahir Tuna
Ş. Mahir TunaKIYMETİ BİLİNMEYEN BAYRAM GECESİ!5 dakika da okunur
18 Eylül 2023 - 17:14
18 Eylül 2023 - 17:147 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Toprak Turizm
  • PAYLAŞ
7 dakika da okunur
0 yorum

Çocuk Hakları Macera Parkı açıldı

Adapazarı Belediyesi tarafından Tuzla Mahallesinde yapılan Çocuk Hakları Macera Parkı açıldı. Başkan Mutlu Işıksu, “Tamamladığımız her proje ve eser Adapazarı’na çok yakıştı” dedi.

Çocuk Hakları Macera Parkı açıldı
Toprak Turizm


Adapazarı Belediyesi tarafından Tuzla Mahallesi’nde tamamlanan Çocuk Hakları macera parkı’nın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Başkan mutlu işıksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa, TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi meclis üyeleri, İl ve İlçe Müdürleri, Oda Başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri, siyasi partilerin yöneticileri, gaziler, belediye yöneticileri, medya kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları ile vatandaşlar katıldı. Gün boyu devam eden etkinliklere aileleri ile birlikte çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Işıksu: “Hep Birlikte Başarıyoruz”

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan mutlu işıksu, çalışma dönemindeki anlayışlarını özetledi ve “Çocuk Dostu Adapazarı” vizyonuyla hayata geçirdikleri projeleri paylaştı. Işıksu şu ifadeleri kullandı: “Adapazarı’mızın 84 mahallesinde, her sokağında olmak için gayret ettiğimiz ve hamdolsun bunu başardığımız, aşkla çalıştığımız ve istişareyi hiç bırakmadığımız, aidiyet duygusunu her daim yücelttiğimiz bir çalışma döneminin son çeyreğine girmiş bulunuyoruz. Şehrin kalbi Adapazarı’mıza yakışan eser ve hizmetleri kıymetli büyüklerimizle, teşkilatlarımızla, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, tüm mesai arkadaşlarımız ve tabii ki medya mensuplarımız, yüreği Adapazarı’mız için çarpan herkesle birlikte başarıyoruz. Son meclis toplantısında da ifade ettim, başarı, eğer varsa bu çok kıymetli hemşehrilerimize aittir.”

İnsan Odaklı Eser ve Hizmetler

İnsan odaklı eser ve hizmetlere ağırlık verdiklerini altını çizen Başkan Işıksu, “Kadim medeniyetimizin çekirdeğini ‘insan’ merkezli anlayış oluşturur.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışı da aynı merkezde şekillenmiş ve bizlere örnek olmuştur.  Bu anlayış çerçevesinde, “Adapazarı’nı Çok Seviyoruz” sloganı ile başlattığımız kıymetli yolculuğu, Adapazarı’mız için her alanda örnek projeleri birer birer hayata geçirerek devam ettiriyoruz. “Şehrin Kalbi Adapazarı” diyerek Adapazarı aidiyetinin daha da güçlenmesine yönelik yaptığımız çalışmalarla birlikte altyapı kurumları ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalarla altyapı; Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarını da içeren üstyapı; Millet Evleri, Sosyal Tesisler ve kültür sanat çalışmaları ile kültürel ve sosyal etkinliklerimizi içeren geniş kapsamlı ve nitelikli sosyal projelerimizi de bir bir tamamlayarak “Adapazarı’nda İşler Yolunda” sloganının hayat bulmasını sağladık. Kentsel dönüşümde örnek bir proje olarak gördüğümüz Ada Hayat Projemizle şehrin tam kalbinde hızla devam ettirdiğimiz yerinde kentsel dönüşüm çalışması ile “Adapazarı’nda Hayat Var” diyor, hayata geçirdiğimiz tüm eser ve hizmetlerin “Adapazarı’na Değer” olduğuna inanıyor, tamamladığımız çalışma ve projeler için “Adapazarı’na Çok Yakıştı” ifadesini büyük bir memnuniyetle bulunduğumuz her platformda dile getirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.
Bir Çocuk Tebessümü Her Şeye Değer

Başkan mutlu işıksu, konuşmasının son bölümünde ise “‘Çalışmak Bizim İşimiz’ ve ‘Adapazarı Seninle Güzel’ gibi gayretimizi ve aidiyetimizi daha da güçlendiren sloganlarımızla birlikte en çok önemsediğimiz sloganımız tabii ki ödülüyle birlikte geldi… Bu slogan, ÇOCUK DOSTU ADAPAZARI idi.

Şeker Mahallesi Çocuk Hakları Sokağı ile hamdolsun çocuk dostu şehir unvanına kavuştuk. Bu proje, seçim vaatlerimizin de arasında yer alıyordu. Dedik ki ‘Bir Çocuk Tebessümü Her Şeye Değer’ biz daha fazla evladımıza dokunmalıyız. Çocuk hakları projelerimizin kapsamını genişleterek Karaman Çocuk Hakları Sokağı, 15 Temmuz Camili Çocuk Hakları Adası, Hızırtepe Çocuk Hakları Bahçesi ve bugün burada hep birlikte olduğumuz Tuzla Mahallesi Çocuk Hakları macera parkı’nı hayata geçirdik. Ayrıca 15 Temmuz Camili mahallemize hayır sever desteğiyle Yeşilbayraktar Kreş ve Gündüz Bakımevi kazandırdık. Sadece Şeker Mahallemizdeki projemizin açılışını gerçekleştirmiştik, inşaallah hep birlikte diğer projelerimizin de açılışını yapacağız.”

Çocuk Dostu Adapazarı İçin Çok Çalışmaya Devam

“Yüzlerce çocuk parkı ve spor sahalarıyla, Bilgi Evlerimiz, Millet Evlerimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yaptığımız eğitim ve destek çalışmalarımızla “Çocuk Dostu Adapazarı” hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor, katkı sunan herkese kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Tuzla Mahallesi Çocuk Hakları macera parkı, Adapazarı’mıza çok yakıştı.  Hayırlı olması temennisiyle.”

Muhtardan Hizmet Teşekkürü

Tuzla Mahallesi Muhtarı Musa Azaklı, Başkan Işıksu’ya konuşmasının ardından yapılan hizmetler için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Milletvekili Atabek’tan Başkan Işıksu’ya Teşekkür
Başkan mutlu işıksu’dan sonra kürsüye gelen TBMM KEFEK Başkanı AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, çocukların dünyanın en değerli varlıkları olduklarının altını çizerek yaptığı konuşmada, “Çocuklarımız göz bebeklerimiz, dünyanın en tatlı meyveleri. Adapazarı Belediyemiz tarafından evlatlarımızın yaşamlarına değer katan projeler birer birer hayata geçiyor. Bugün de Tuzla Mahallesi Çocuk Hakları macera parkımızı açıyoruz, çocuk hakları temalı 5’inci projemizin de açılışını yapmış oluyoruz. Muazzam çalışmalar, çocuklar çok mutlu, aileler çok mutlu. Adapazarı Belediye Başkanımız mutlu işıksu’yu ve ekibini tebrik ediyorum. Nice güzel işler yapsınlar inşaallah.” diye konuştu.

Atabek: Hep Sahada Olmaya Devam Edeceğiz

Çocuk Hakları macera parkı’nın açılışında AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya ile birlikte olduklarını belirten Atabek, “Değerli Milletvekillerimiz AK Belediyecilikte çok başarılı olmuş, üstat isimler. Şimdi de kıymetli hemşehrilerimizi mecliste hep beraber temsil ediyoruz. Milletvekili sayısını artıran 3 şehirden biriyiz. Bu çok kıymetli. Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bugün her birimiz şehrimizde farklı noktalarda milletimizle buluşuyoruz ve şu anda da açılışta bir aradayız. Hep birlikte çok çalışmaya ve hep sahada olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış töreni yapıldı. Kurdele kesimi sonrasında misafirler, çocuklarla buluşarak hediyeler verdi ve program sona erdi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç