Yusuf Alemdar
02 Aralık 2023|Cumartesi,05:58:43
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 02.12.2023
DOLAR
28,8960 0,08
EURO
31,4606 0,10
ALTIN
1.923,44 1,79
BİTCOİN
$38.745 2,03
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Mustafa Anzele
Mustafa Anzele Kötü zemin keyif verecek futbolu engelliyor6 dakika da okunur
15 Eylül 2022 - 15:07
15 Eylül 2022 - 15:073 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Fındıkçıyı kantar oyunuyla dolandırmak istedi

Akyazı'da bir çiftçinin 5 ton 800 kilo fındığını kantar oyunuyla daha düşük tartıp almaya çalışan tüccarın oyununu muhtar ve vatandaşlar bozdu.

 Fındıkçıyı kantar oyunuyla dolandırmak istedi
MARMARA GÖZ


kuzuluk orta mahalle'de yaşanan olayda, il dışından ilçeye gelen tüccar, bir çiftçinin fındığını piyasadan yüksek fiyat vererek almak istedi.

Tüccar kamyonla fındığı almak için gelirken sözde boş olan ancak içinde kireç bulunan çuvallarla aracı kantara soktu.

Kantardan çıktıktan sonra kamyondaki 14 kireç çuvalı mahallede araçtan atıldı. Arkadan gelen başka bir araçtaki kişiler atılan çuvalları yol kenarına çekti.

Fındık üreticisi ise dolandırıcılıktan habersiz fındığını tüccara verdi. Tüccar çuvallardaki fındığı kamyona yüklediği sırada yolda kamyondan kireç atıldığını gören vatandaşlar durumu muhtara bildirdi.

Mahalledeki kamera görüntülerini inceleyen muhtar durumu anlayınca fındığını satan çiftçiye ulaştı.

Gece olduğundan kamyon yeniden kantara çıkarılamadı. Vatandaş şikayetçi olmazken tüccar vatandaşın tartısıyla tartılan ve 5 ton 800 kilo gelen fındığı piyasa fiyatının üzerinde almak zorunda kaldı.

MUHTAR: VATANDAŞ DİREKTEN DÖNDÜ

kuzuluk orta mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı, fındıkçıları tüccarların tartı ve kantar hilesine karşı uyardı. Araçların kantara girerken fındıkçının aracın boş olduğunu görerek emin olması konusunda uyaran Çakmakçı; "

Kesinlikle kamyonla tonaj olarak fındık satılacaksa kamyonla gelenlerin kantara girerken satacak olan vatandaşımız da kamyonun boş olduğunu görsün. Dün akşam bir vatandaşımız direkten döndü.

İl dışından gelen bir tüccar piyasanın üstünde fiyat vermiş. Sözde boş olarak kantara girmiş ve kantardan çıktıktan sonra mahallemiz sınırlarında vatandaşlarımızda gördüler kamyondan içinde kireçler bulunan 14 çuvalı yol kenarlarına atmışlar.

Fındık kamyonu kantara girerken kireçlerle tartılıyor vatandaşın evine yaklaşırken kireçleri yola atıyorlar ve vatandaşın fındığı yükleniyor. Fakat kireçleri kamyondan attığını gören vatandaşlar bizi aradı. Olay ortaya çıktı.

Vatandaş direkten döndü. Vatandaşın en az 600-700 kilo fındığı yok sayılacaktı. Fındık kamyona yüklenip eğer kantara gitseydi fındık 5100 ila 5200 kilogram bandında olacaktı. Vatandaşımız en az 30 bin lira zarar edecekti" diye konuştu. 

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç