03 Mart 2021|Çarşamba,21:35:00
  • Nöbetçi Eczane:
  • KOŞUTAN Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.03.2021
DOLAR
7,4540 1,28
EURO
9,0080 1,18
ALTIN
411,30 0,29
BİTCOİN
$51.439,4200 7,59
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
26 Ocak 2021 - 15:22
26 Ocak 2021 - 15:222 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Karasu Hürriyet Mahallesi'nde ÇED raporu şoku

Karasu’nun Hürriyet Mahallesi’nde açılmak istenen ‘Taşocağı ve kırma-eleme tesisi’ için daha önce Valilikçe verilmiş ‘ÇED gerekli değildir’ kararının halen geçerli olduğu bildirildi. Bölge sakinleri mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

Karasu Hürriyet Mahallesi'nde ÇED raporu şoku

Karasu Hürriyet/Tömek Mahallesi’nde özel bir şirket tarafından maden ocağı adı altında açılmak istenen “Maden (Kumtaşı) Ocağı ve Kırma -Eleme Tesisi" yeniden gündemde. sakarya Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, özel şirketin ilk başvurusunda Valilikçe verilen ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının halen geçerli olduğunu ilgili taraflara bir yazı ile duyurdu.

MUHTAR VEKİLİ

Hürriyet Muhtar Vekili Cumhur Özkan, bölgenin geçim kaynakları olan fındık bahçeleri ve diğer tarım alanlarıyla çevrili merada aynı zamanda hayvancılık yapıldığını belirterek, tebliğ edilen yeni kararla büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını söyledi. Açılması düşünülen taş ocağının yoğun şekilde tarım yapılan Akkum Ovası’na da hakim bir tepede kurulacağı bilgisini veren Özkan şöyle konuştu:

MÜCADELE SÜRECEK

“Biz süreç başladığı günden beri bu ocağın bölgedeki tarım ve hayvancılığı bitireceğini çeşitli girişimlerle kamuoyuna ve ilgililere anlattık. Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, yaz aylarında Acarlar Longozunda mahallemizden bir heyetle görüştü. Kendisine durumu anlattık. Bizlere ‘İçiniz rahat olsun. Ben size teminat veriyorum. Bu ocak açılmayacak’ şeklinde beyanda bulundu. Şimdi bakıyoruz başa dönülmüş ve valiliğin o dönem verdiği ÇED Gerekli Değildir kararının geçerli olduğu söyleniyor. Biz ocağın açılmaması için mücadelemizi sürdüreceğiz.”
Kaynak:Karasuhaber.com

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç